AktualnościFranek: Dziekuję za doskonałe podania

Franek: Dziekuję za doskonałe podania

Zdobywając dwie bramki w meczu z Zagłębiem Lubin  Tomasz Frankowski w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii ekstraklasy zrównał się z Włodzimierzem Lubańskim. Oabj mają na koncie po 155 goli. – Teraz muszę go przegonić – powiedział po meczu Franek, za pytany o kolejny cel.

Piłkarze Jagiellonii pomimo, iż nie rozegrali wielkiego meczu pokonali 3:1 Zagłębie Lubin. – Zagraliśmy słabą pierwszą połowę, zagraliśmy słabą drugą połowę a wygraliśmy 3:1, normalnie cud – stwierdził po meczu kapitan Żółto-Czerwonych Tomasz Frankowski, który nie po raz pierwszy okazał się bohaterem drużyny. Sam zdobył dwie bramki, a do tego zaliczył asystę przy trafieniu Ermina Seratlicia.

– Trzeba pogratulować i podziękować partnerom za podania prostopadłe – chwalił po meczu kolegów podających 37-letni napastnik. – Od Rafała Grzyba dostałem doskonałe podanie, takie że nie wypadało nie strzelić. Natomiast takie podania jak przy bramce na 3:1 Marko Ćetkovicia rzadko zdarzają się w polskiej lidze.

Zdaniem rozgrywającego 90. spotkanie ligowe w barwach Jagiellonii Franka w meczu z Zagłębiem widoczny był brak kontuzjowanego Dawida  Plizgi. – Szkoda, że doznał tak ciężkiego urazu, bo brakowało nam go dzisiaj. Teraz czekamy na kolejnego piłkarza, który wspomoże mnie w ofensywie – stwierdził Frankowski, mając na myśli Grzegorza Rasiaka, obserwującego spotkanie z trybun.

Dzięki bramkom w sobotnim meczu nasz kapitan ma ich w ekstraklasie 155, a to oznacza, że zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Włodzimierzem Lubańskim. – Chyba go dogoniłem – zażartował snajper Jagiellonii. – Teraz muszę przegonić – dodał z uśmiechem zapytany o kolejny cel zawodnik, którego teraz czeka wylot do Korei z reprezentacją Polski. – W moim wieku potrzebuję odpoczynku, muszę mieć trzy, cztery dni na regenerację. Trochę zmęczony jestem – zakończył Frankowski.