AktualnościCionek obywatelem Polski

Cionek obywatelem Polski

Thiago Cionek, na specjalnie dziś zwołanej konferencji, poinformował o nadaniu mu obywatelstwa polskiego. To szczególny moment dla obrońcy Jagiellonii. O polski paszport starał się prawie dwa i pół roku.

– Jestem bardzo zaskoczony faktem, że w końcu ta sprawa dobiegła do końca. Sam jeszcze nie dowierzam, że w końcu jestem obywatelem Polski. Starania trwały prawie dwa i pół roku. Najpierw pomagała mi Agnieszka [Syczewska, rzecznik prasowa Jagiellonii -red.], później do akcji włączyli się kibicie i inne życzliwe mi osoby – powiedział na konferencji Cionek, który w swoich staraniach mógł liczyć na pomoc włodarzy klubu, kibiców zbierających podpisy pod specjalnie przygotowanym przez redakcję portalu jagiellonia.net formularzu, oraz parlamentarzystów – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy mi pomagali i dobrze mi życzyli – dodał Thiago.

– Kiedyś to moja rodzina wyjechała z Polski do Brazylii. Ja wróciłem jako pierwszy do naszej dawnej ojczyzny, teraz już jako obywatel tego kraju i bardzo, bardzo się z tego cieszę – wspomina Cionek.

Na konferencji obecny był również poseł Robert Tyszkiewicz, który pomagał w załatwieniu formalności a także trener Jagiellonii Czesław Michniewicz, który nie ukrywał swojej radości – Ja również cieszę się z tego, że Thiago otrzymał w końcu te upragnione obywatelstwo. Odkąd jestem w Białymstoku, co jakiś czas podpytywałem go o to, jak wygląda ta sprawa. Wydaje mi się, że w pewnym momencie przestał już sam wierzyć w pozytywne rozpatrzenie. Teraz otwierają się przed nim wielkie możliwości, i nie mówię tu tylko o występach w Jagiellonii, ale również w reprezentacji Polski. Thiago to nie jest „farbowany lis”, to jest Polak, z pokolenia na pokolenie. Walczył o to obywatelstwo, świetnie mówi po polsku, świetnie czuje się w Białymstoku, dlatego wszyscy mamy dziś szczególne powody do radości – stwierdził „polski Mourinho”.

Co o grze z Orłem na piersi sądzi sam Cionek ? – Żeby grać w reprezentacji nie wystarczy tylko paszport. Trzeba również dobrze grać, trzeba na to zasługiwać – odpowiedział.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00