Aktualności9. firm chce budować stadion

9. firm chce budować stadion

Trwa nowy przetarg na budowę stadionu miejskiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył już oferty przedłożone przez firmy. Chętnych na budowę jest 9. przedsiębiorstw, w tym konsorcjum Eiffage, które przypomnijmy – nie poradziło sobie z inwestycją w pierwszym podejściu.

W przetargu bierze udział m.in. firma z województwa Podlaskiego – Unibep. Obok niej, chęci dokończenia inwestycji wyraziły: Max Bögl (Niemcy), Warbud, IDS-Bud, Hydrobudowa, PORP, Polimex-Mostostal, Alpine Construction (Austria) oraz Eiffage (Francja). Start tej ostatniej firmy wzbudza największe kontrowersje. Konsorcjum Eiffage wygrało już pierwszy przetarg, jednak opóźnienia w pracach doprowadziły do rozwiązania umowy. Nie znaczy to jednak, że propozycja dokończenia inwestycji przez francuskie konsorcjum już na samym starcie zostanie odrzucona – Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone wedle tych samych zasad – zapewnia Adam Popławski, dyrekto MOSiR.

Najpóźniej do połowy listopada, specjalna komisja wybierze 5. najlepszych propozycji. Firmy, które zakwalifikują się do kolejnego etapu, będą miały do dyspozycji pełną dokumentację projektową, a także będą miały prawo sprawdzenia stanu budowy. Następnie dostaną 20. dni na zadawanie pytań dotyczących szczegółów inwestycji. O ile nie zostaną wniesione żadne protesty, zwycięzca przetargu powinien zostać wyłoniony na przełomie roku.

Pierwsza połówka stadionu ma być ukończona w 2012 roku. Dwie, nowe trybuny (od ulic Wiosennej i Słonecznej) powinny być oddane do użytku w listopadzie 2013 roku.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00