AktualnościMESA: Sprawdzian dla młodych

MESA: Sprawdzian dla młodych

Już w niedzielę o godzinie 15.00 w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Jagiellonia zmierzy się z Legią Warszawa. Podopieczni Wojciecha Kobeszki po dwóch zwycięstwach z rzędu spróbują tym razem pokonać liderujący zespół Wojskowych

Żółto-Czerwoni w ostatnich dwóch spotkaniach pokonywali rywali wyżej notowanych w tabeli. Teraz na ich drodze stanie liderująca rozgrywkom Młodej Ekstraklasy Legia. – Będzie to najtrudniejszy przeciwnik z jakim do tej pory graliśmy. Wierzę w swój zespół i wierzę, że możemy podjąć tam walkę. Jeżeli będziemy grali konsekwentnie i z pełną koncentracją to jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz. Nie możemy pozwolić sobie na przestoje w grze, bo jeśli pierwsi stracimy bramkę, to wówczas będzie ciężko. Poniżej pewnego poziomu młodzi Legioniści nie schodzą. Jest to bardzo ciekawy przeciwnik i zarazem bardzo trudny – zapowiada Kobeszko.

Drużyna ze stolicy do tej pory zgromadziła w czternastu meczach trzydzieści dwa punkty. Na swoim boisku zanotowali w ośmiu meczach sześć zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę, poniesioną w ostatniej kolejce. Czy jest to zatem dobry prognostyk dla piłkarzy Jagi? – Z pewnością teraz będą chcieli odrobić stracone trzy punkty przed tygodniem w meczu z Lechem Poznań. Tym bardziej ten pojedynek będzie dla nas ciężki – ostrzega opiekun Jagiellonii.

Zwykle trener Wojciech Kobeszko ma do dyspozycji zawodników z pierwszego składu, tym razem będzie mógł skorzystać jedynie ze swoich podopiecznych, których obserwuje na co dzień na treningach – Zobaczymy jutro kto na ten moment ma lepszą młodzież. Zagramy samymi młodymi zawodnikami, jednak ja jestem z tego faktu zadowolony, bo zobaczę ile są warci nasi chłopcy na tle takiego mocnego rywala jakim jest Legia – mówi trener Jagi, który o mobilizację swoich podopiecznych jest spokojny. – Dla chłopaków jest to szansa pokazania się i zaprezentowania swoich możliwości. Myślę, że Legia również będzie grała młodymi zawodnikami. Mam nadzieję, że podejdziemy do tego we właściwy sposób i pokażemy determinację i wolę walki – kończy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00