AktualnościZ liderem w dużym osłabieniu

Z liderem w dużym osłabieniu

 W 14. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia podejmie na własnym obiekcie lidera rozgrywek – Śląsk Wrocław. Czesław Michniewicz ma nie lada problem, gdyż w przeddzień meczu wypadło mu ze składu…8. zawodników.

Po dzisiejszym treningu na Stadionie Miejskim Żółto-Czerwoni mieli udać się do jednej z podbiałostockich miejscowości na przedmeczowe zgrupowanie, jednak w ostatniej chwili trzeba było zmienić plany – okazało się, że część zawodników zaraziła się wirusem – Na dzisiejszym treningu zabrakło aż 8. piłkarzy a to podstawowi zawodnicy, którzy zazwyczaj grają w pierwszym składzie, lub wchodzą na boisko z ławki rezerwowych. Mamy duży problem – nie ukrywa Czesław Michniewicz, który na dzisiejszym treningu nie mógł skorzystać m.in. z usług Thiago Cionka, Grzegorza Bartczaka, Andriusa Skerli, Macieja Makuszewskiego czy Jana Pawłowskiego.

W zupełnie innym nastroju do Białegostoku przyjeżdża trener Orest Lenczyk, który ma dużo większy komfort w wyznaczeniu pierwszej jedenastki – W zespole na szczęście nie ma kontuzji, wszyscy zawodnicy są zdrowi, choć muszę przyznać, że dwóch, trzech graczy miało lekkie przeziębienie. Na szczęście dzięki lekarzowi i naszym fizjoterapeutom zostało to szybko opanowane. W Białymstoku zatem będę mógł skorzystać niemal z tych samych piłkarzy, których miałem do dyspozycji w Lubinie. Nie sądzę, by doszło do wielkich zmian w jedenastce – stwierdza nestor wśród polskich trenerów.

Śląsk to bardzo mocna, konsekwentnie grająca drużyna. Co ciekawe, odkąd przejął ją trener Orest Leńczyk, jest ona najlepiej punktującą drużyną w ekstraklasie. Nic więc dziwnego, że Śląsk przewodzi stawce i coraz częściej mówi się o tej drużynie, jako o przyszłym mistrzu Polski – Śląsk ma solidną obronę, graczy o dobrych warunkach fizycznych, świetnego rozgrywającego – Milę, oraz szybkich skrzydłowych – Madeja, Ćwielonga czy Sobotę. Jakie są nasze atuty ? Myślę, że gra zespołowa. Czy wygrywamy, czy przegrywamy zawsze jesteśmy razem – przyznaje Michniewicz.

 W Białymstoku czeka nas kolejnie trudne spotkanie, choć jest mi już niezręcznie mówić o tej trudności. Prawda jest jednak taka, że w tym sezonie łatwych meczów nie graliśmy. Jagiellonia u siebie dawno nie przegrała, w Białymstoku nie dała jej rady nawet będąca ostatnio na fali Legia. To wszystko sprawia, że nie będzie łatwo. Wyczuwam jednak mobilizację u zawodników, którzy zdają sobie sprawę, że zdobycz punktowa przed następnym meczem z Wisłą na pewno dobrze by nam zrobiła – twierdzi Orest Lenczyk.

Sprzymierzeńcem białostoczan może być również…pogoda. Mrozy zapowiadane na piątkowe popołudnie nie powinny być niczym nowym dla Żółto-Czerwonych – To prawda, oswoiliśmy się już z panującymi mrozami, ale nie szukajmy w pogodzie atutów (śmiech -red.). Najważniejsze, że murawa jest w dobrym stanie. Szkoda tylko, że zimą gramy późnym wieczorem, a latem, kiedy są upały na boisko wychodzimy niemalże w samo południe. Ale nic na to nie poradzimy – przyznaje trener Michniewicz.

Największą niewiadomą przed meczem ze Śląskiem jest chyba skład w jakim wystąpią podopieczni Michniewicza. Czwartkowe kłopoty zdrowotne Jagiellończyków sprawiły, że na boisku możemy spodziewać się eksperymentalnego ustawienia – Niestety, przy wyborze jedenastki, nie będę kierował się tym, co widziałem w ostatnich dniach a zdrowiem piłkarzy. Z pewnością mam ograniczone pole manewru i dopiero na kilka godzin przed meczem będę w stanie ogłosić 18-osobową kadrę zawodników, która weźmie udział w tym spotkaniu – mówi Michniewicz.

Śląsk w Białymstoku jeszcze nie wygrał i to jest najlepsza wróżba przed jutrzejszym meczem.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław / piątek, 18.11 godz. 20:30, Stadion Miejski w Białymstoku

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak – Alexis Norambuena, Tomasz Porębski, Thiago Cionek, El Mehdi Sidqy – Tomasz Kupisz, Hermes, Rafał Grzyb, Ermin Seratlić – Marko Ćetković – Tomasz Frankowski

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen – Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Dariusz Pietrasiak, Mariusz Pawelec – Waldemar Sobota, Sebastian Dudek, Przemysław Kaźmierczak, Piotr Ćwielong – Sebastian Mila – Cristian Diaz

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00