Tydzień szans

Dwunastu lub nawet trzynastu zawodników będzie w tym tygodniu przebywać na testach w Białymstoku. Piłkarze ci, obok możliwości pokazania się na treningu, rozegrają również gierkę wewnętrzną z zawodnikami szerokiego składu Jagiellonii Białystok. To duża szansa dla młodych, perspektywicznych graczy na reprezentowanie w przyszłości Żółto-Czerwonych barw. To również ostatnia szansa, na przekonanie do swoich umiejętności trenera Michniewicza dla zawodników, którzy za dużo w tej rundzie nie pograli.

Na dzisiejszym treningu w Pogorzałkach, zabrakło zawodników, którzy w Łodzi wyszli na murawę w pierwszej jedenastce – Dałem tym zawodnikom trochę wolnego, tak żeby mogli odpocząć. Część pojawi się już jutro na siłowni, część trenować będzie od środy a Tomek Kupisz dopiero od piątku. Do dyspozycji mamy sporo testowanych zawodników, których uzupełniają ci, którzy mało grają. Jutro te dwie grupy zmierzą się w gierce wewnętrznej – mówi Czesław Michniewicz.

Zawodnicy testowani:

Przemysław Bella

Klub: Ruch Zdzieszowice

Narodowość: Polak

Data urodzenia: 8 kwietnia 1989 roku

Pozycja: obrońca

Dobrze znany naszym zawodnikom defensor, który wraz z Ruchem Zdzieszowice zatrzymał Jagiellonię w 1/16 Pucharu Polski. Zawodnik wszechstronny, który w razie potrzeb może grać na środku obrony, bądź na lewym boku. W Ruchu Zdzieszowice niekiedy występował nawet na lewej pomocy. Bella był tego lata o krok od podpisania kontraktu z Piastem Gliwice. Ostatnio przebywał również na testach w I-ligowym GKS-ie Katowice.

* * *

Georgi Kostadinov

Klub: Chernomorets Pomorie

Narodowość: Bułgar

Data urodzenia: 7 września 1990 roku

Pozycja: prawy pomocnik

Charakteryzujący się niezłymi warunkami fizycznymi (184 cm wzrostu) pomocnik, który z powodzeniem może występować na prawej obronie. Występuje on w II-ligowej bułgarskiej drużynie Chernomorets Pomorie, która jest obecnie wiceliderem tabeli. Kostadinov jest reprezentantem Bułgarii do lat 21 (wystąpił dotąd w 5. meczach).

* * *

Igor Zubovich

Klub: FC Belshina Bobruisk

Narodowość: Białorusin

Data urodzenia: 1 czerwca 1989 roku.

Pozycja: napastnik

Utalentowany napastnik 5. drużyny białoruskiej ekstraklasy. W 31. meczach obecnego sezonu strzelił 11. bramek. Zubovich jest również reprezentantem białoruskiej młodzieżówki do lat 21.

* * *

Igors Tarasovs

Klub: Skonto Ryga (Łotwa)

Narodowość: Łotysz

Data urodzenia: 16 października 1988

Pozycja: środkowy pomocnik

Tarasovs to środkowy pomocnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych (191 cm wzrostu). Polskim kibicom zaprezentował się w tym sezonie podczas eliminacji do Ligi Mistrzów, kiedy Wisła mierzyłą się ze Skonto Ryga. Zawodnik ten charakteryzuje się niezłym rozegraniem, odbiorem piłki i dobrą grą głową (4. bramki w 29. meczach tego sezonu). Tarasovs jest reprezentantem Łotwy.

* * *

Przemysław Kostuch

Klub: Gryf Wejherowo

Narodowość: Polak

Data urodzenia: 16 września 1988

Pozycja: obrońca

Rosły obrońca (192 cm wzrostu) Gryfu Wejherowo. Wydatnie pomógł swojej drużynie pokonać najpierw Koronę Kielcę a później Górnika Zabrza w odpowiednio 1/16 i 1/8 finału Pucharu Polski. W III lidze w rundzie jesiennej rozegrał 15. spotkań, w których strzelił 3. bramki.

* * *

Mirosław Kalista

Klub: Juventa Starachowice

Narodowość: Polak

Data urodzenia: 3 marca 1992

Pozycja: napastnik

Napastnik III-ligowej Juventy Starachowice. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w jej barwach 15-krotnie strzelając przy tym 6. bramek.

* * *

Joaquim Alexandre Oliviera Barbosa „Alex”

Klub: FC Vizela

Narodowość: Portugalczyk

Data urodzenia: 13 października 1990

Pozycja: lewy obrońca

Zawodnik występującej obecnie na III poziomie portugalskich rozgrywek. Obecnie ciężko cokolwiek więcej o nim powiedzieć.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00