AktualnościŻacy tuż za „pudłem” w turnieju „Dzieci-Dzieciom”

Żacy tuż za „pudłem” w turnieju „Dzieci-Dzieciom”

Żacy z Akademii Piłkarskiej „Jagiellonia” wzięli udział w Mikołajkowo-Charytatywnym Turnieju rocznika 2002 „Dzieci-Dzieciom”, który odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka M. St. Warszawy 10. grudnia. Podopieczni Roberta Speichlera zajęli w nim IV miejsce, dwukrotnie pechowo przegrywając w decydujących meczach rzutami karnymi.

W turnieju wzięło udział 8. drużyn. Obok dwóch zespołów wystawionych przez gospodarzy (PKS AGAPE Białołęka) udział wzięły dwie drużyny z Białegostoku (Jagiellonia oraz AP Talent), dwie z Łodzi (Widzew oraz ŁKS) a także Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Polonia Warszawa.

Podopiecznym Speichlera w grupie przyszło rywalizować z pierwszą drużyną PKS AGAPE Białołęka, Polonią Warszawa a także Widzewem Łódź. Młodzi Jagiellończycy turniej rozpoczęli od porażki z Widzewem 1:3, aby później zremisować ze stołeczną Polonią 0:0 i pokonać gospodarzy turnieju 2:0. Wyniki te pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w grupie i rywalizację o finał ze zwycięzcą drugiej grupy – Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Żółto-Czerwoni po dobrym meczu zremisowali ze Świtem 2:2 i o wejściu do finału miały zadecydować rzuty karne. Z „wapna” pewniej strzelali jednak piłkarze z Mazowieckiego, przez co Jagiellończykom została tylko rywalizacja o 3. miejsce w turnieju. W meczu o znalezienie się na „pudle” Żółto-Czerwoni zremisowali z białostocką AP Talent3:3 i po raz kolejny pechowo przegrali w karnych. Podopieczni Speichlera zakończyli rozgrywki na 4. pozycji.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00