AktualnościZubowicz w Jagiellonii!

Zubowicz w Jagiellonii!

Młodzieżowy reprezentant Białorusi, Jegor Zubowicz podpisał 4-letni kontrakt z naszym klubem. – Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt z Jagiellonią . Postaram się pomóc drużynie jak najlepszą grą – powiedział na konferencji prasowej nowy zawodnik Jagi.

Jegor Zubowicz to młodzieżowy reprezentant Białorusi, który występował w 5. drużynie białoruskiej Wyższej Ligi – Biełszyna Bobrujsk. W zakończonym sezonie, zagrał w 32. meczach strzelając 11. bramek oraz 5. razy asystując kolegom.

– Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt z Jagiellonią Białystok. Postaram się pomóc drużynie jak najlepszą grą. Miałem propozycje również z innych klubów – Ukraińskich i Rosyjskich, ale wybrałem Polskę. Na boisku najlepiej czuje się w ataku, jednak nie przeszkadza mi gra na lewym czy prawym skrzydle – mówi nowy nabytek białostoczan.

Na konferencji prasowej był również obecny Marek Citko, który pomagał przy transferze – Myślę, że Jegor potwierdzi, że jest dobrym zawodnikiem. W Jagiellonii jest obecnie dla niego dobra sytuacja, bo białostoczanie w tym sezonie nie będą już walczyć o mistrzostwo. Teraz jest okres na przewietrzenie, przebudowanie składu. Obserwowaliśmy tego zawodnika od dość dawna. Grał na lewej stronie, ofensywnie, strzelił sporo bramek, zobaczyliśmy go też na tle Jagiellonii w tym meczu sparingowym i myślę, że fajnie się pokazał. Umie grać zespołowo, umie przytrzymać się przy piłce i bardzo bym chciał, żeby to był trafiony transfer, bo przecież jestem z Białegostoku i bardzo mi na tym zależy – przekonuje Citko.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00