AktualnościJuniorzy młodsi wygrywają Ateitis Cup 2012

Juniorzy młodsi wygrywają Ateitis Cup 2012

W dniach 4-7.01 w Wilnie odbył się turniej Ateitis Cup 2012, w którym rywalizowali zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi. Dzięki czterem zwycięstwom i remisowi pierwsze miejsce zajęli podopieczni Samuela Tomara.

Zawody odbyły się w hali Sportima, gdzie znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Młodzi Jagiellończycy w stolicy Litwy zameldowali się na dzień przed turniejem – tak aby mieć czas na zregenerowanie sił po podróży.

W turnieju Ateitis Cup 2012 rywalizowało w systemie każdy z każdym sześć zespołów – gospodarze Vilniaus FM Ateitis a także  Siauliu FA, Vilniaus FA, Rygos Sitiko Mokyla, Zalgiris-Griunvaldas oraz Jagiellonia Białystok.

Samuel Tomar (trener): Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni na ten turniej, bo była to bardzo dobra okazja do sprawdzenia jak prezentujemy się na tle rówieśników z Litwy i Łotwy. Piłkarsko zdecydowanie przeważaliśmy, ale ustępowaliśmy rywalom fizycznie. Na szczęście ogromna wola walki i ambicja, a także gra do ostatnich minut sprawiła, że wygraliśmy wszystkie mecze, pokonując między innymi mistrza oraz wicemistrza Litwy.
W Wilnie wspierał nas Darek Czykier, który służył radą a także fachowym okiem ocenić mógł, na jakim etapie jest nasza drużyna. Jak sam twierdzi chłopcy świetnie się rozumieją i wszystko idzie w dobrym kierunku.
Ten turniej był dobrą okazją do odpowiedzi na pytanie „co dalej?”. Cały czas traktowaliśmy naszych podopiecznych jeszcze trochę jak trampkarzy, ale te zawody uzmysłowiły nam, że czas najwyższy zacząć traktować ich jak juniorów i pracować przede wszystkim nad przygotowaniem fizycznym.

Wyniki turnieju:

Jagiellonia-Siauliu FA 1:0, bramki: Gajko
Vilniaus FM – Jagiellonia 0:2, bramki: Anikiej , Jastrzębski
Rygos G. Sitiko Mokyla – Jagiellonia 0:0
Jagiellonia – Vilniaus FM Ateitis 2:0, bramki: Mystkowski , Gajko
Jagiellonia : Zalgiris-Griunvaldas 3:0, bramki: Gajko, Łupiński, Rudnicki

Najlepszy bramkarz turnieju: Piotr Gorczyca (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy zawodnik turnieju: Emil Oskar Łupiński (Jagiellonia Białystok)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00