AktualnościCetniewo: Wzmacnianie mięśni. Fotogaleria

Cetniewo: Wzmacnianie mięśni. Fotogaleria

Dzisiejszy dzień Jagiellończycy rozpoczęli od treningu na hali, gdzie pod okiem dr Marcina Popielucha rozwijali grupę kulszowo-goleniową mięśni. Indywidualnie na siłowni ćwiczyli Rafał Grzyb, Maciej Makuszewski oraz Ermin Seratlić. Zabrakło Marcina Mamota oraz Michała Leszcyńskiego, którzy opuścili już zgrupowanie.

– Dzisiejszym tematem treningu była grupa kulszowo-goleniowa mięśni, które niestety u piłkarzy często zawodzą i właśnie do tej grupy musimy przyłożyć bardzo dużo uwagi. Fajnie się składa, że chłopaki ciężko pracując dobrze się bawią – bo to jest chyba najważniejsze – mówi prowadzący dzisiejsze zajęcia, dr Marcin Popieluch.

Na treningu widzieliśmy dzisiaj wiele ciekawych ćwiczeń, których na próżno było szukać u poprzedników Hajty i jego sztabu – Staramy się mieć tak przygotowane te zajęcia, żeby były one ciekawe. Należy pamiętać o tym, że obóz powoli zbliża się do końca i piłkarze są już mocno zmęczeni. Pracują bardzo solidnie i bardzo rzetelnie, więc im ciekawsze ćwiczenia tym jeszcze jesteśmy w stanie wykrzesać z nich zainteresowanie i większe zaangażowanie – bo to jest przecież najważniejsze w okresie przygotowawczym. Końcówka tego obozu w Cetniewie bardzo dobrze przepracowana i myślę, że zaowocuje już w drugiej połowie obozu w Turcji – przyznaje dr Marcin Popieluch.

Piłkarze Jagi trenowali dziś między innymi z deskorolkami, które wykorzystywane były w najróżniejszych celach. Zwieńczeniem zajęć były wyścigi. Piłkarze podzieleni wcześniej na dwie grupy, siadali na deskorolkach i odpychając się nogami musieli przejechać pewien dystans. Temu ćwiczeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i jeszcze długo po jego zakończeniu z ust piłkarzy nie schodził uśmiech – Wiem, że oni traktują to trochę z przymrużeniem oka i sobie trochę szydzą ze mnie, ale to jest zabawne i bardzo sympatyczne. Myślę, że to buduje atmosferę. Nam trenerom bardzo zależy na tym, żeby ci ludzie czuli się dobrze przygotowani, żeby byli pewni i żeby wiedzieli, że my stoimy za nimi murem i stanowimy jeden team – kończy dr Popieluch.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00