AktualnościPorażka Młodej Jagi w sparingu

Porażka Młodej Jagi w sparingu

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Młodej Jagiellonii w pierwszym tegorocznym sparingu przegrali 1:2 z Dębem Dąbrowa Białostocka. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią MOSP-u, a piłkarze zagrali trzy tercje po trzydzieści minut każda.

W sparingu z Dębem zaprezentowali się testowani zawodnicy – pomocnicy Tomasz Hudoń oraz Patryk Sienkiewicz z Puszczy Hajnówka, środkowy pomocnik Bartłomiej Wasiluk i napastnik Kamil Kocoł. Obaj są z klubu UKS TOP-54 Biała Podlaska. Zagrali także, napastnik Ryszard Kulis i pomocnik Aleksander Osetrovas z Litwy.

Mecz na oblodzonej płycie boiska lepiej rozpoczęli goście z Dąbrowy Białostockiej, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Sebastian Budnik. Żółto-Czerwoni mogli wyrównać kwadrans później, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości za daleko wypuścił sobie piłkę Kulis. Jagiellończycy w pierwszej części gry mogli jeszcze dwukrotnie trafić do bramki, jednak w obydwu sytuacjach doskonałymi interwencjami popisywał się bramkarz Dębu.

W drugiej tercji Jagiellonia oddała inicjatywę gościom, którzy przeprowadzali śmiałe ataki na bramkę Arkadiusza Janasa. Żółto-Czerwoni ograniczyli się jedynie do kontrataków i po jednym z nich powinni zdobyć bramkę, jednak po dośrodkowaniu Macieja Orpika do pustej bramki nie trafił Mateusz Szymaniuk. Jak się strzela gole pokazał chwilę potem grający przed laty w Jagiellonii Ernest Konon, który wykorzystał błąd środkowych obrońców i stając oko w oko z testowanym bramkarzem nie dał mu szans pewnie umieszczając piłkę w siatce. Minutę przed końcem za zmarnowaną sytuację zrehabilitował się Szymaniuk i strzałem zza pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

W trzeciej tercji znowu dominowała Jagiellonia, a zawodnicy z Dąbrowy Białostockiej nie potrafili przedostać się pod bramkę gospodarzy. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego powinna paść bramka wyrównująca. Z prawego skrzydła piłkę dośrodkował Piotr Murawski, lecz z najbliższej odległości fatalnie spudłował Karol Mackiewicz. Chwilę po tej akcji arbiter zakończył spotkanie i pierwsza sparingowa porażka Jagi stała się faktem. Podopieczni Wojciecha Kobeszki nie mają jednak powodów do wstydu, gdyż na tle wymagającego rywala zaprezentowali się korzystnie momentami spychając zespół gości do głębokiej defensywy.

Wojciech Kobeszko (trener Młodej Jagiellonii): Jestem bardzo zadowolony po meczu. Był to pożyteczny sparing z drużyną trzecioligową i bardzo mocną jak na podlaskie warunki, gdyż gra tam kilku zawodników, którzy w przeszłości występowali w Jagiellonii. Postawili oni nam dosyć wysoko poprzeczkę i choć przegraliśmy to z gry jestem zadowolony. Widzę potencjał i perspektywy na przyszłość. Dąb jest konkretną drużyną i sytuacje, które mają zwykle wykorzystują. Dzisiaj pokazało się kilku ciekawych chłopaków, którzy przebywają u nas na testach. W pierwszej tercji mieliśmy lekką przewagę i byliśmy częściej przy piłce. Druga tercja uważam, że była trochę słabsza, lecz w trzeciej już dominowaliśmy. Zabrakło może trochę koncentracji, aby strzelić wyrównującą bramkę. Wyniki są ważne, ale w tym przypadku i na tym etapie nie najważniejsze. Oczywiście zawsze jest miło wygrać, ale dzisiaj należy pochwalić chłopaków za zaangażowanie. Warunki do gry były trudne, ale tempo było szybkie i spięć też nie brakowało. Dostaliśmy to, co chcieliśmy i jedziemy dalej.

Białystok, 20.01.2012r.
Jagiellonia Białystok (ME) – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), 3x30min.

0:1 – Sebastian Budnik 2`
0:2 – Ernest Konon 50`
1:2 – Mateusz Szymaniuk 59`

Jagiellonia Białystok ME: I tercja: Janas-Laskowski, Szóstko, Waszkiewicz, Józefiak – Hudoń, Wasiluk, Osetrovas, Sienkiewicz – Kulis, Kocoł II tercja: Janas- Maliszewski, Szóstko (40. Kosiński), Waszkiewicz (40. El Mehdi), Józefiak (36. Straus) – Orpik, Szymaniuk, Osetrovas (40. Malinowski), Grudziński – Kulis (35. Kowalewski), Kocoł (35. Prusinowski) III tercja: Janas – Butkiewicz, Kosiński, Radecki, Zawadzki – Murawski, Mackiewicz, Malinowski, Drażba – Jastrzębski, Zapolnik