AktualnościSparing: Jagiellonia – Czerno More Warna 4:0 (4:0)

Sparing: Jagiellonia – Czerno More Warna 4:0 (4:0)

W drugim z zaplanowanych na dzisiaj sparingów Jagiellonia pokonała w Side ósmy zespół bułgarskiej ekstraklasy – Czerno More Warna 4:0 (4:0). Bramki dla Żółto-Czerwonych strzelali Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak dwie a także Tomasz Kupisz.

1` – spotkanie rozpoczyna się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Zaczynają Frankowski z Rasiakiem.
1` – Żółto-Czerwoni obejmują szybko prowadzenie. Rasiak zablokował jednego z Bułgarów, do piłki dochodzi Dzalamidze, zagrywa do Frankowskiego, który z najbliższej odległości pokonuje Dencheva.
13` – groźna akcja rywali prawą strona boiska zakończona strzałem z 14 metrów Ilieva. Broni Sandomierski.
17` – po raz kolejny zaatakowali Bułgarzy, tym razem prawą stroną. Hermes zagrywa przed pole karne do Ilieva, a kapitan Czerno Mora uderza przepieknie w prawy dolny róg bramki Sandomierskiego, ten jednak ponownie popisuje się dobrą interwencją.
22’ – po faulu na Kupiszu, sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 28. metrze i dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Rasiak i strzałem głową pokonał bułgarskiego bramkarza
23′ – szybka kontra naszego zespołu, Rasiak z lewego skrzydła dograł piłkę w pole karne, a w nim do piłki doszedł Kupisz i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi
30′ – Jagiellonia mądrze rozgrywa piłkę przed polem karnym rywala, futbolówka trafiła do Frankowskiego, lecz jego strzał zablokował obrońca, do piłki doszedł jeszcze Kupisz, ale na jego strzał również zablokowany
32′ – Dzalamidze podaje do Rasiaka, ten wbiega w pole karne, lecz jego mocny strzał broni bramkarz
33’ – Makuszewski ładnie zagrywa do Franka, lecz piłkę przejmuje obrońca rywali
37′ – ładna akcja naszego zespołu poprzedzona mnóstwem podań, w końcu podanie otrzymuje Frankowski, który mija obrońcę i wspólnie z Dzalamidze serią krótkich podań ogrywa kolejnych obrońców, z lewej strony pokazuje się Rasiak, który pewnym uderzeniem pokonał bułgarskiego bramkarza
42` – z rzutu rożnego dośrodkowuje Kupisz, piłka trafia do „łowcy bramek”, który strzela z najbliższej odległości, jednak jego uderzenie końcami palców broni bramkarz, a sędzia ku zdziwieniu niemal wszystkich odgwizduje w tej sytuacji spalonego
45′ – koniec pierwszej połowy, prowadzimy 4:0

(w naszą relację wkradł się mały błąd – strzelcem czwartej bramki nie był Tomasz Frankowski a Grzegorz Rasiak)

46` – zaczyna się druga część gry, w naszym zespole trzy zmiany, za Frankowskiego wchodzi Cetković, a za Nowotkę pojawia się Norambuena oraz za Makuszewskiego melduje się Arłukowicz. Przechodzimy do ustawienia 3-5-2
51` – rzut rożny krótko rozgrywają Bułgarzy, piłka trafia na dziewiętnasty metr, skąd zawodnik Czerno More strzela na bramkę Sandomierskiego, jednak Grzesiek przenosi piłkę nad poprzeczką
58′ – po faulu na Cetkoviću do piłki ustawionej na 20. metrze podchodzi Arłukowicz, który strzela nad murem, lecz w środek boiska i bramkarz pewni broni te uderzenie
60′ – kolejna zmiana w Jagiellonii, schodzi Rasiak, a w jego miejsce pojawia się Pawłowski
61′ – czerwona kartka dla Tymińskiego, który wybijał lecącą piłkę, jednak trafił w siedzących na ławce rezerwowych piłkarzy z Bułgarii, nasz defensywny zawodnik choć zrobił to nieumyślnie, to sędzia odesłał go do szatni. W związku z tym, że w sparingach można wprowadzać piłkarzy za zawodników ukaranych czerwoną kartką w jego miejsce ponownie wchodzi Rasiak.
64′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego Bułgarów, jednak po strzale głową jednego z piłkarzy intuicyjnie broni Sandomierski
65′ – kopia sytuacji sprzed minuty i kolejną dobrą interwencją popisuje się nasz bramkarz
75′ – okres lekkiej przewagi piłkarzy Czerno More, po jednej z ich akcji Simeonov zbiega do środka i uderza na bramkę, strzał silny i niebezpieczny ląduje obok naszej bramki
81′ – w miejsce Arłukowicza ponownie na boisku pojawia się Makuszewski. Młody pomocnik we wcześniejszym spotkaniu naciągnął mięsień przywodziciela i najprawdopodobniej ta kontuzja się teraz odnowiła, choć sam zawodnik zapewniał, że da rady grać, to trenerzy nie chcąc ryzykować zdecydowali się na zmianę
90′ – koniec spotkania, Jagiellonia po ładnej i ciekawej grze odnosi zasłużone zwycięstwo