AktualnościTrampkarze triumfują w Riga Cup!

Trampkarze triumfują w Riga Cup!

W miniony weekend trampkarze Jagiellonii Białystok (rocznik 1998 i 1999) zwyciężyli w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju RIGA CUP 2012, rozegranym w hali Skonto Ryga na Łotwie.

Podopieczni trenerów Tomasza Kulawika i Piotra Grzybko tylko w pierwszym meczu stracili punkty, remisując 1:1 z fińskim HJK Helsinki. W kolejnych spotkaniach już tylko wygrywali i to dosyć pewnie. W grupie rozgromili włoski Athletic Club Genua 6:1 i angielski Tottenham Hotspur 3:0. W półfinale natomiast nie dali szans szwedzkiemu AIK Sztokholm (6:2), a w finale pokonali 1:0 duński BK Frem Kopenhaga.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Ostaszewski, obok którego w jedenastce turnieju znaleźli się Przemysław Mystkowski i Patryk Koncewicz.

Młodym zawodnikom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skład mistrzowskiej ekipy na turnieju w Rydze:

Żynel Bartek, Wójcik Kamil, Ciborowski Bartek, Koncewicz Patryk, Śliwowski Dawid, Maliszewski Mateusz, Kalisz Piotr, Pigiel Marcin, Bujnowski Kamil, Polkowski Dawid, Ostaszewski Mateusz, Oksieńczuk Mateusz, Judzicki Jakub, Prolejko Mateusz, Kosakowski Kamil, Mystkowski Przemysław, Kaczmarczyk Paweł, Toczydłowski Damian, Pęza Szymon.

Kilka dni po zwycięstwie w turnieju Riga Cup 2012 poprosiliśmy o komentarz trenera Tomasza Kulhawika. W materiale video możemy też zobaczyć migawkę z powrotu pierwszego zespołu Jagiellonii ze zgrupowania w Turcji.

Tomasz Kulhawik (trener): – Jechaliśmy tam po naukę i nowe doświadczenia bo nie codzienni mamy możliwość gry z takimi zespołami jak AIK Sztokholm, HJK Helsinki czy Tottenham Hotspur. Grupę mieliśmy najsilniejszą z możliwych i w niej poradziliśmy sobie bardzo dobrze, remisując pierwszy mecz 1:1 z HJK Helsinki, wygrywając w drugim z drużyną z Włoch 6:1. Dla nas jednak najbardziej prestiżowym spotkaniem, na które czekaliśmy był jednak mecz z Tottenhamem, który jak się okazało wygraliśmy 3:0. Wynik może sugerować o łatwym meczu, lecz zapewniam że było inaczej. Świetne wyszkolenie indywidualne zawodników z Anglii, wymiana wielu krótkich podań sprawiła nam wiele trudności. Oczywiście my też mieliśmy swoje atuty: gra zespołowa, szybki odbiór piłki, pomysł na grę, wysokie tempo gry plus nasze indywidualności to wszystko pomogło nam w końcowym sukcesie. W tym miejscu chciałbym wyróżnić Kamila Bujnowskiego, Bartka Żynela, Przemka Mystkowskiego, Patryka Koncewicza, Mateuszów Ostaszewskiego i Prolejko, którzy pomogli w niemałej niespodziance. Obserwatorzy będący na meczu zgodnie stwierdzili , iż właśnie ten mecz był przedwczesnym finałem, a zwycięzca tej grupy będzie triumfatorem turniej.

Półfinał graliśmy z mistrzem Szwecji AIK Stockholm i będąc na fali po porannym zwycięstwie rozbiliśmy przeciwników 6:2, tracąc bramki przy stanie 3:0 i 5:1.Ostatni dzień turnieju to finał z Frem Kopenhaga. To był tzw. gorzki smak zwycięstwa, ponieważ po słabszym meczu, mało piłkarskiej grze wygraliśmy 1:0 . Otoczka tego meczu, sam występ w finale i już na pewno nakładające się zmęczenie miało wpływ, iż nie byliśmy zespołem z poprzednich gier. Bardzo dobra gra Bartka Żynela w bramce i snajperski nos Mystkowskiego Przemka ostatecznie dało nam zwycięstwo w turnieju.

Prócz pamiątkowych medali wyróżnień i pucharu posypały się także gratulacje, wiele słów uznania no i kolejne zaproszenia na duże imprezy, więc już teraz boje się o portfele rodziców:).

Podsumowując chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy przyłożyli cegiełkę do naszego wyniku. Jak każdy zespół tak i my mieliśmy swoje perełki, dzięki którym mogliśmy zajść tak wysoko. Bujnowski Kamil, Koncewicz Patryk, Ostaszewski Mateusz, Kaczmaraczyk Paweł, Żynel Bartek, Mystkowski Przemek (na co dzień trenuje z zespołem rocznika 1996 prowadzonym przez trenera Samuela Tomara), to zawodnicy robiący właśnie tę różnicę dzięki której zaszliśmy tak wysoko.

Warto dodać, iż ogromne wyróżnienie spotkało naszego zawodnika Mateusza Ostaszewskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Ponadto w 11 turnieju znaleźli się prócz wyróżnionego Mateusza, Przemek Mystkowski i Patyk Koncewicz).

Na zakończenie jednak nie chcę przeceniać naszego wyniku. Fajnie, wygraliśmy ale dalej twardo stąpamy po ziemi. Ten turniej pokazał, jak wiele pracy jest przed tymi młodymi chłopakami. Widać, że to co robimy na co dzień przynosi efekty, lecz musimy pamiętać, że łatwiej jest sukces osiągnąć niż go później utrzymać. Praca wszystko zwycięża.

Kanał YOUTUBE wwwjagielloniapl -> KLIKNIJ!

Poniżej linki do poszczególnych meczów z udziałem naszego zespołu.

03.02.2012, Jagiellonia – HJK Helsinki 1:1 (bramka: Mystkowski) -> KLIKNIJ!
03.02.2012, Jagiellonia – Athletic Club Genova 6:1  (bramki: Kosakowski – 2, Mystkowski, Toczydłowski, Bujnowski, Koncewicz – po 1) -> KLIKNIJ!
04.02.2012, Jagiellonia – Tottenham Hotspur 3:0 (bramki: Mystkowski, Bujnowski, Kosakowski) -> KLIKNIJ!
04.02.2012, Jagiellonia – AIK Sztokholm 6:2 (bramki: Kaczmarczyk – 2, Ostaszewski, Bujnowski, Mystkowski, Toczydłowski – po 1) -> KLIKNIJ!
05.02.2012, Jagiellonia – BK Frem Kopenhaga 1:0 (Finał, bramka: Mystkowski)  -> KLIKNIJ!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00