AktualnościPiłkarze Jagi o wygranej z Wisłą

Piłkarze Jagi o wygranej z Wisłą

Piłkarze Jagiellonii w Wielką Sobotę pokonali Wisłę Kraków 1:0 i będą mieli spokojniejsze Święta. Wprawdzie mecz nie był  pięknym widowiskiem, liczą sie jednak trzy punkty. Oto co powiedzieli po meczu nasi zawodnicy.

Rafał Grzyb (pomocnika): – Mecz zacząłem na prawej obronie i można było zauważyć, że trener Probierz zastosował taktykę „grajcie wszystko stroną Grzyba”, bo jak wiadomo, nie jestem prawym obrońcą. Pewnych zachowań i nawyków – które powinien mieć skrajny defensor – nie mam. Na szczęście nie straciliśmy bramki i z tego jestem zadowolony. Ogólnie cieszymy się, że święta spędzimy spokojnie. Zwycięstwo z Wisłą podniosło nasze morale.

Wisła jest dobrym zespołem. Miejsce, które zajmuje obecnie, nie jest adekwatne do siły tego zespołu. Biała Gwiazda ma bardzo dobrych zawodników i dlatego nie nastawialiśmy się na grę atakiem pozycyjnym. Bardziej postawiliśmy na uważną grę w defensywie i liczyliśmy na jakieś kontry. Fenomenalny strzał Maćka Makuszewskiego dał nam zwycięstwo. Szkoda niewykorzystanego rzutu karnego. Najważniejsze są jednak trzy punkty.

Łukasz Tymiński (pomocnik): – Jest to cenna wygrana, choć ten mecz mógł na początku jeszcze lepiej się dla nas ułożyć. Gdybyśmy strzelili drugą bramkę, to z pewnością łatwiej by nam się grało. Czasem wynik 2:0 bywa też jednak zdradliwy, gdyż wkrada się więcej rozluźnienia i można stracić koncentrację. Mecz może nie był zbyt ładny, ale punkty są ważniejsze. Czasem w takich spotkaniach ceni się indywidualności w zespole, które potrafią podnieść jakość gry i przechylić szalę zwycięstwa. Dzisiaj te indywidualności były po naszej stronie.

Tomasz Kupisz (pomocnik): – Nieważne jak gra wyglądała, liczy się to, że Maciek strzelił bramkę i dowieźliśmy wynik do końca. Na pewno święta będziemy spędzać w lepszej atmosferze. Przed meczem spekulowało się, że ta Wisła jest w słabszej dyspozycji, ale to był dobry rywal i teraz wszyscy są zadowoleni. Nie było jakichś większych sentymentów, z powodu tego, że graliśmy przeciwko byłemu trenerowi. Do Bełchatowa niestety nie będę mógł pojechać z powodu czwartej żółtej kartki, ale z pewnością chłopaki zrobią wszystko aby wygrać na wyjeździe.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00