AktualnościDzalamidze młodym piłkarzem roku 2012 w Gruzji

Dzalamidze młodym piłkarzem roku 2012 w Gruzji

Niespełna 20-letni pomocnik naszego klubu Nika Dzalamidze, został wybrany młodym piłkarzem roku 2012 w Gruzji. Zawodnikiem roku wybrano gracza Vitesse Arnhem – Gurama Kaszię.

– Ta nagroda jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. To bardzo przyjemne uczucie zostać nagrodzonym w takim plebiscycie. Miałem bardzo dobry rok jeśli chodzi o występy w klubie i oczywiście debiut w reprezentacji. teraz nie pozostaje mi nic innego, jak udowodnic, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych – powiedział krótko po otrzymaniu nagrody Dzalamidze, który w reprezentacji seniorów swego klubu zadebiutował 24 maja bieżącego roku w meczu z Turcją (1:3).

Dzalamidze, który 6 stycznia skończy 20 lat jest wychowankiem zespołu FC Baia Zugdidi. Do Jagiellonii trafił w grudniu ubiegłego roku z Widzewa Łódź, podpisując 4-letni kontrakt. Dotychczas w Żółto-Czerwonych barwach rozegrał w T-Mobile Ekstraklasie 26 spotkań, zdobywając 4 bramki.

Najlepszym piłkarzem Gruzji wybrano zawodnika Vitesse Arnhem – Gurama Kaszię, który zwyciężył także w plebiscycie na gracza roku występującego poza granicami Gruzji.

Najlepszym piłkarzem gruzińskiej ekstraklasy wybrano Hiszpana Xisco Munoza z Dinama Tbilisi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00