AktualnościTrenerzy o meczu Jagiellonia – Polonia

Trenerzy o meczu Jagiellonia – Polonia

Jagiellonia Białystok wygrała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 2:0 (1:0). Oto co powiedzieli po meczu obaj trenerzy.

Piotr Stokowiec (trener Polonii): – Na pewno nie możemy się wstydzić swojej gry. Próbowaliśmy grać w piłkę i stworzyliśmy niezłe widowisko. Nie szukam winnych ani nadprzyrodzonych przyczyn zasłaniając się pogodą czy naszą sytuacją, bo uważam, że drużyna prezentowała się dobrze. Dążymy do grania w piłkę i stwarzania sytuacji. Dzisiaj one były lecz ich nie wykorzystaliśmy szkoda mi chłopaków, bo naprawdę podjęli walkę i za to im dziękuję. Taktyka, za którą ja odpowiadam była realizowana, a o naszej porażce zadecydowały błędy indywidualne i brak skuteczności.

Tomasz Hajto (trener Jagiellonii): – Cieszę się, że w końcu meczu ułożył się tak jakbyśmy tego chcieli. Udało nam się dosyć szybko strzelić bramkę i wówczas łatwiej się gra każdej drużynie. Gdy się cofnie, wpuści przeciwnika to ma szansę wówczas wychodzić z kontrą. Cała drużyna bardzo dobrze się zaangażowała i wydaje mi się, że te dwa dni zgrupowania na pewno pomogły. Może momentami widać było nerwowość, bo na nich też ciążyła presja, gdyż dawno nie wygraliśmy meczu u siebie. Momentami pokazaliśmy fajny styl, widać było zaangażowanie i serce do gry. Dzięki temu zwycięstwu łatwiej będzie chłopakom grać i pracować podczas najbliższej przerwy na reprezentację. Ciągle mamy dużo do poprawy, ale to jest nasz kierunek, chcemy grać piłką i myślę, że w końcu nam się uda założenia taktyczne wykonać również w kolejnym spotkaniu. Przed nami dwa tygodnie pracy i na pewno się nie zachłyśniemy tym, dzisiejszym zwycięstwem. Musimy zbierać punkty i tak jak już wcześniej powiedziałem, wolę dwa zwycięstwa i dwie porażki, niż cztery remisy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00