AktualnościSparing: Pogoń 3:1 Jagiellonia

Sparing: Pogoń 3:1 Jagiellonia

W drugim przygotowującym do sezonu meczu kontrolnym, Jagiellonia Białystok uległa Pogonii Szczecin 3:1. Honorowe trafienie dla naszego zespołu w 71. minucie zaliczył Tomasz Kowalski.

Dla trener Jagiellonii Białystok, Piotra Stokowca dzisiejsze spotkanie było formą testu dwóch młodych piłkarzy: Mateusza Żebrowskiego z drugiej drużyny Legii Warszawa oraz Sebastiana Kamińskiego z II-ligowej Jaroty Jarocin.

Pogoń od pierwszego gwizdka sędziego, śmiało poczynała sobie na połowie rywali, spychając białostoczan do głębokiej defensywy. Dwukrotnie w pierwszych 10. minutach, bliski szczęścia był pomocnik „Portowców” – Adam Frączczak. Piłka po jego uderzeniach głową nie zdołała jednak znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Jakuba Słowika, wpierw zatrzymując się na jej słupku, a później nieznacznie mijając poprzeczkę.

Podopieczni Piotra Stokowca próbowali odpowiedzieć. Ich próby krzywdy szczecińskiej obronie jednak nie zrobiły. Strzał z dystansu Daniego Quintany wprost w ręce Radosława Janukiewicza – to wszystko, na co było stać „Jagę” przez początkowe 20. minut spotkania. Drużyna Dariusz Wdowczyka natomiast, wciąż była stroną dominującą i kwestią czasu było, kiedy to Słowik będzie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. W 34. minucie Pogoń dopięła swego. Bartosz Ława sprytnie wykonał rzut wolny, wycofując piłkę do niepilnowanego Takafumi Akahoshiego, a ten strzałem tuż przy słupku nie dał szans naszemu bramkarzowi.

Druga połowa rozpoczęła się przy udziale większych roszad w obu ekipach. W Pogonii murawę opuścił m.in. testowany Vuk Sotirović, a w jego miejsce pojawił się Donald Djousse. Trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec zdecydował się na wymianę wszystkich swoich graczy.

Tym razem początek należał do drużyny z Białegostoku. Blisko zdobycia gola był najbardziej widoczny tego dnia w białostockiej drużynie – Quintana. Hiszpan pomylił się jednak nieznacznie, mijając się z futbolówką będącą 5. metrów od bramki Pogonii. Gdy wydawało się, że kolejne ofensywne akcje Jagiellonii są kwestią czasu, wnet zaatakowali szczecinianie. W 53. minucie dośrodkowanie Frączczaka po raz kolejny wykorzystał Akahoshi. Piłka lądując w bramce, odbiła się jeszcze od słupka. Chwilę później Japończyk opuścił plac boju.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, drużynie Stokowca udało się strzelić honorowego gola. W sytuacji „sam na sam” z Rudnickim, zimną krew zachował Tomasz Kowalski. Ostatnie minuty to mądra gra i zarazem ofensywna gra „Portowców”. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie trzeciego gola dla Pogonii strzelił Murayama.

Łukasz Smolarow (asystent trenera): – Dzisiejszy mecz można porównać do tego, który rozgrywaliśmy ostatnio. Podobny wynik, podobny schemat przebiegu pojedynku, lecz uważam, że zagraliśmy lepiej niż w spotkaniu z Niemanem. Rezultat o tym nie świadczy, jednak popełniliśmy mniejszą ilość błędów. Po raz kolejny powtarza się sytuacja, kiedy w drugiej połowie mamy kilka szans na zdobycie bramki, a później to przeciwnik strzela nam gola w końcówce meczu. Po to są takie spotkania, żeby wykazywały te błędy, my to widzimy i będziemy się starali krok po kroku je eliminować. O testowanych piłkarzach, nie chciałbym się za bardzo wypowiadać, gdyż nie chcemy aby pewne informacje wypływały na wierzch. W każdym razie obaj z nami trenują już drugi dzień i bierzemy pod uwagę wszystkie ich czynnik. Począwszy od tego, gdzie grali, po potencjał piłkarski i ewentualną przydatność w zespole. Na ten moment niczego nie przesądzamy.

Międzychód, 29.06.2013r.
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)

1:0 – Akahoshi 34′
2:0 – Akahoshi 53′
2:1 – Kowalski 71′
3:1 – Murayama 90′

Pogoń Szczecin: Janukiewcz (63. Rudnicki), Frączczak (63. Sobolczyk), Koj, Golla, Pietruszka – Bąk,  Ława (70. Sotirović), Rogalski (46. Ouédraogo), Akahoshi (70. Rogalski), Murayama – Sotirović (46. Djousse).

Jagiellonia Białystok: Słowik (55. Baran) – Tosik (55. Żebrowski), Ukah (55. Porębski), Pazdan (55. Niewulis), Straus (46. Norambuena) – Bandrowski (55. Pawlik), Grzyb (46. Dźwigała) – Quintana (55. Kim), Kamiński (46. Kowalski), Plizga (55. Drażba) – Piątkowski (55. Pawłowski).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00