AktualnościOdszedł od nas Mirosław Car

Odszedł od nas Mirosław Car

Z głębokim żalem informujemy, iż w wieku 52 lat zmarł były zawodnik naszego klubu Mirosław Car. Zarząd klubu, pracownicy, sztab szkoleniowy, piłkarze oraz kibice łączymy się w smutku z rodziną zmarłego.

Oto sylwetka tego Mirosława Cara:

Mirosław Car urodził się 24 listopada 1960 roku w Bielsku Podlaskim. Tam też, w miejscowym Turze rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. Grał głównie na pozycji środkowego obrońcy, a w razie potrzeby również defensywnego pomocnika. Przez krótki czas występował w Legii Warszawa, gdzie udało mu się zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiosną 1983 roku trafił do Motoru Lublin, z którym awansował do I ligi (obecna ekstraklasa). W Lublinie występował przez dwa lata. W lipcu 1986 roku mimo kilku ofert wybrał białostocką Jagiellonię, z którą wywalczył historyczny awans do I ligi (obecna ekstraklasa), w której w Żółto-Czerwonych barwach wystąpił w 16 spotkaniach. We wrześniu 1988 roku doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która uniemożliwiła mu kontynuowanie zawodowej kariery. Po odejściu z Jagiellonii grał jeszcze na amatorskich boiskach Podlasia, po czym został trenerem. Pracował głównie w Turze Bielsk Podlaski.

Będąc zawodnikiem Jagiellonii występował na boisku m.in. z obecnym prezesem naszego klubu Cezarym Kuleszą oraz trenerem Młodej Jagiellonii Dariuszem Bayerem, który wspomina popularnego „Carika”. – Mirek dosyć krótko grał z nami, gdyż jego karierę przerwała kontuzja. Miał jednak bardzo wielkie serce do gry. Ile miał zdrowia, tyle go zostawiał na boisku. Szkoda, że po Mirku Sowińskim odszedł kolejny kolega z boiska.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00