AktualnościStokowiec nowym trenerem

Stokowiec nowym trenerem

  Po tym jak dotychczasowy trener białostoczan – Tomasz Hajto oświadczył, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu z Jagiellonią, media zaczęły prześcigać się w typowaniu jego następcy. Dziś wszystko się wyjaśniło, nowym trenerem Żółto-Czerwonych został Piotr Stokowiec, były trener Polonii Warszawa z białostockim klubem związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny.

Piotr Stokowiec trenerską karierę zaczynał w Suwałkach, gdzie w początkowym okresie pełnił funkcję grającego trenera. Pierwszy kontakt z trenerką w ekstraklasowym wydaniu zaliczył w 2009 r, kiedy dołączył do sztabu szkoleniowego Widzewa Łódź, gdzie rolę szkoleniowca pełnił wówczas były selekcjoner reprezentacji Polski – Paweł Janas, wspólnie wprowadzili widzewiaków do Ekstraklasy. Rok później, wraz z Janasem przeniósł się do Polonii Warszawa. Przy Konwiktorskiej wszedł w skład sztabu szkoleniowego Jose Marii Bakero, następnie współpracował z Theo Bosem.

Po tym jak Józef Wojciechowski zdymisjonował tego ostatniego, został trenerem pierwszej drużyny. Posadą nie cieszył się jednak długo, po porażce z Widzewem, jego miejsce zajął Jacek Zieliński. Stokowiec pozostał jednak w Warszawie, od tej pory odpowiadał za analizę gry pierwszej drużyny, jak również tej występującej, w nieistniejącej już, Młodej Ekstraklasie. W lipcu 2011 roku zastąpił na stanowisku trenera młodej Polonii zastąpił Libora Palę. Rok później do Polonii przybył Ireneusz Król, nowy właściciel postawił na Stokowca. Efektownie grająca w pierwszej rundzie Polonia była określana, jako czarny koń rozgrywek, czar prysł w przerwie zimowej. Ostatecznie Polonia zajęła szóste miejsce, lecz z wiadomych przyczyn została zdegradowana.        

Do Białegostoku wraz z Piotrem Stokowcem przybyli: Miłosz Stępiński – odpowiedzialny za analizy, Łukasz Smolarow – drugi trener, a także Paweł Habrat – psycholog sportu. Witamy w Jagiellonii!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00