AktualnościMłodzi trenowali pod okiem Stokowca

Młodzi trenowali pod okiem Stokowca

Dzisiejszego popołudnia na boisku w Dobrzyniewie odbyła się pierwsza jednostka treningowa pod okiem nowego trenera, Piotra Stokowca. Poświęcona był piłkarzom występującym w Młodej Ekstraklasie, jak również zawodnikom powracającym z wypożyczeń.

W zajęciach wzięło udział ponad 20 zawodników. W tym gronie znaleźli się piłkarze wypożyczeni ostatnio z Jagiellonii do klubów występujących w niższych ligach. Byli to Krzysztof Baran, Tomasz Ptak, Jan Pawłowski, Grzegorz Arłukowicz oraz Michał Steć. – Wszyscy Ci, którzy dziś mieli się stawić na treningu są obecni. Reszta zawodników trenuje z pierwszą drużyną – stwierdził po treningu Stokowiec.

– Na razie nie ma jeszcze żadnych decyzji. To nie jest takie proste, żeby po półgodzinnej gierce kogoś ocenić, bo można mu zrobić krzywdę i ocenić tak, czy inaczej. Mamy swoje spostrzeżenia i niektórzy z zawodników wezmą udział w badaniach wydolnościowych, które odbędą się w sobotę. Dzisiaj na pewno nie ocenialiśmy umiejętności, a patrzyliśmy, jaki jest w tych chłopakach potencjał – dodał.

Dla piłkarzy obecnych na dzisiejszym treningu przewidziana została gierka wewnętrzna. Wygrała ją drużyna występująca w żółto-czerwonych trykotach w składzie: Ptak – Błoński, Waszkiewicz, Radecki, Zawadzki – Kosiński, Malinowski, Pawłowski – Gulbież, Giełażyn, Mackiewicz. Jedną z bramek dla zwycięskiego zespołu zdobył Jan Pawłowski. – Jeśli chodzi o moją osobę jeszcze nic nie wiadomo. Dopiero zacząłem przygotowania z pierwszym zespołem, a co ze mną będzie dalej to czas pokaże. Liczę oczywiście na to, że przekonam do siebie sztab szkoleniowy i w następnym roku pozostanę w Białymstoku – mówił po zajęciach, piłkarz występujący ostatnio w drużynie Olimpii Grudziądz. W skład drugiej jedenastki weszli: Baran – Bukowski, Pawlik, Kozioł, Zina – Arłukowicz, Buzun, Drażba – Kowalewski, Gajko, Steć. 

Jutro zaś swoje przygotowania do sezonu zaczyna pierwsza drużyna. Trenerzy na ten dzień przewidzieli dwie jednostki treningowe na boisku w Pogorzałkach.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00