AktualnościPiątkowski: Czuję się bardzo swobodnie

Piątkowski: Czuję się bardzo swobodnie

Jednym z pierwszych wzmocnień jagiellońskiej kadry przed nadchodzącym sezonem Ekstraklasy jest Mateusz Piątkowski. Piłkarz występujący wcześniej w Dolcanie Ząbki – jak sam przyznaje – cieszy się, że trafił właśnie do Białegostoku.

– Wrażenia pozytywne. Podoba mi się miasto, czuję się bardzo swobodnie. Również aklimatyzacja w drużynie przebiega w moim przypadku bardzo dobrze. Cieszę się, że tutaj trafiłem – przyznaje nowy nabytek białostoczan, po czym dodaje: – Najczęściej przebywam w towarzystwie Kuby Tosika, z racji tego, że mieszkamy razem w jednym pokoju. Nie ukrywam, że większych więzi na razie nie nawiązałem, jednak wiem, że przyjdzie to z czasem.

Piatkowski to piłkarz, który ostatnie lata swojej kariery spędził w klubach występujących na zapleczu Ekstraklasy. Rozpoczynający się niebawem sezon będzie dla niego debiutanckim na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. – Uskok pomiędzy Ekstraklasą, a I ligą jest ogromny. Organizacja na zupełnie innym poziomie. Zawodnik jest znacznie bardziej monitorowany. Byłem zaskoczony, kiedy w jednym tygodniu mierzono mi krew 4-krotnie różnymi wskaźnikami. Ponadto lepiej wygląda proces dostosowywania treningu pod możliwości poszczególnych piłkarzy – tłumaczy Piątkowski.

– Ciężko cokolwiek powiedzieć po pierwszym tygodniu treningów, lecz na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że trener kładzie duży nacisk na przygotowanie fizyczne zawodnika – kończy napastnik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00