AktualnościPiłkarze wyjechali do Grodna

Piłkarze wyjechali do Grodna

Po porannym treningu piłkarze białostockiej Jagiellonii wyruszyli podróż do Grodna, gdzie o godz. 18:00 (czasu polskiego) zmierzą się w meczu kontrolnym z piątym zespołem białoruskiej „Wyszejszej lihi” Nieman. Trenerzy zabrali ze sobą 22 zawodników.

Wśród zawodników, którzy wsiedli do autokaru niespodzianek nie było. Z trójki testowanych zawodników w kadrze znalazł się jedynie Litwin Artūras Žulpa. Pozostali dwaj testowani piłkarze, Grek Ioannis Agtzidis i Brazylijczyk Vítor Rossini nie zachwycili trenerów swoimi umiejętnościami i opuszczą Białystok. Wprawdzie Agtzidisa trener Piotr Stokowiec chciał zobaczyć w meczu, ten jednak nie ma ważnej wizy białoruskiej. Z podobnych względów na Białoruś nie pojechali Karol Mackiewicz, Jan Pawłowski oraz najnowszy nabytek naszego klubu Mateusz Piątkowski.

– Na razie dajemy szansę zawodnikom, których mamy. Tak jak już wcześniej powiedziałem, chcę się najpierw przyjrzeć zawodnikom, którzy mają ważne kontrakty z klubem. Musimy to wykorzystać maksymalnie i dopiero wówczas będziemy się zastanawiać nad wzmocnieniami. Jeżeli pojawią się ciekawe oferty to dlaczego nie. Jak na razie z zawodników, którzy byli nie zdecydowaliśmy na dalszą obserwację – powiedział przed wyjazdem do Grodna trener Żółto-Czerwonych.

Po powrocie z Grodna naszych zawodników czeka kolejna podróż, bo już jutro z samego rana wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Boszkowa. W kadrze nie należy spodziewać się większych zmian.

– Większość z tych zawodników pojedzie również na obóz, dopiero po powrocie kadra może się zmienić. Na pewno będziemy jeszcze kogoś testować, a także będzie można określić potencjał tych zawodników, których mamy. Na razie jestem zadowolony z pracy jaką wykonujemy oraz zaangażowania zawodników – zakończył Stokowiec.

Kadra na mecz z Niemnem Grodno.

Bramkarze: Jakub Słowik, Tomasz Ptak

Obrońcy: Filip Modelski, Alexis Norambuena, Michał Pawlik, Michał Pazdan, Tomasz Porębski, Jonatan Straus, Jakub Tosik, Ugochukwu Ukah , Adam Waszkiewicz.

Pomocnicy: Tomasz Bandrowski , Dawid Plizga, Kim Minkyun, Daniel Quintana, Adam Dźwigała, Tomasz Kowalski, Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Arturas Zulpa

Napastnicy: Paweł Drażba, Michał Fidziukiewicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00