AktualnościPiłkarze o meczu Zagłębie – Jagiellonia

Piłkarze o meczu Zagłębie – Jagiellonia

W meczu 10. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało z Jagiellonią Białystok 1:1. Oto, co powiedzieli po meczu zawodnicy obu drużyn.

Mateusz Piątkowski (napastnik Jagiellonii, na zdjęciu): – Nie sprawdzałem statystyk meczu, ale jeżeli rzeczywiście oddaliśmy jeden strzał w światło bramki rywala i zremisowaliśmy to trzeba się cieszyć z tego punktu. Nasza forma w ostatnich meczach jak widać jest bardzo niestabilna i przypomina huśtawkę. Jeżeli ją ustabilizujemy, to możemy być w czubie tabeli.

Dawid Plizga (pomocnik Jagiellonii): – Gra obronna Zagłebia była dosyć dobrze poukładana i sporo męczyliśmy się, by ją sforsować.  Chcieliśmy od początku zaatakować, ale szybko straciliśmy bramkę i musieliśmy pozmieniać nasze plany. Po przerwie Zagłębie cofnęło się i pozwoliło nam grać w piłkę, co w konsekwencji doprowadziło do strzelenia przez nas bramki, a także stworzenia kilku innych okazji.

Arkadiusz Piech (napastnik Zagłębia): – W paru sytuacjach zabrakło dzisiaj zimnej krwi i po końcowym gwizdku sędziego pozostaje niedosyt. Sam miałem chyba cztery doskonałe okazje, niestety nic nie wpadło. Mam nadzieję, że skuteczniejszy będą w piątek w meczu ze Śląskiem.

Arkadiusz Woźniak (napastnik Zagłębia): – Cieszę się, że trener dał mi szansę i wróciłem do pierwszego składu. Nie mogę być jednak do końca zadowolony, bo straciliśmy bramkę i dwa punkty, a nie takie były założenia. Byliśmy dzisiaj bardzo zmotywowani do tego, by trzy punkty zostały w Lubinie. Musimy tak dalej pracować, a jeśli do tej walki dołożymy umiejętności piłkarskie to przyjdą wyniki.

Bartosz Rymaniak (obrońca Zagłębia): – Boli bramka stracona w ostatnich minutach, bo nasza praca w całym meczu została zniweczona. Jednak po tym co pokazaliśmy w całym meczu można być pełnym nadziei, że Zagłębie będzie w końcu grało, tak jak wszyscy sobie tego życzymy. Szkoda, że dostałem czwartą żółtą kartkę, bo nie będę mógł wystąpić w piątkowych derbach ze Śląskiem, a wiemy doskonale jak ważny mecz to jest dla nas, jak też naszych kibiców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00