AktualnościJuniorzy szlifują formę

Juniorzy szlifują formę

 Wielkimi krokami zbliża się inauguracja wiosny w ligach juniorów starszych i młodszych. 15 marca swój pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów zagrają podopieczni Samuela Tomara. Tydzień później zmagania w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych rozpocznie drużyna Tomka Kulhawika.

Jako pierwsi rundę wiosenną wznowią juniorzy starsi. Drużyna Samuela Tomara, która po rundzie jesiennej zajmuje 7.miejsce w swojej grupie z dorobkiem 11 punktów na inaugurację wiosny zmierzy się z liderem – Polonią Warszawa, która ma na koncie oczek 28. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 22 marca o godz. 13:00 w Juchnowcu.

– Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Rozgrywamy sparingi z seniorami z lig niższych. W ostatni czasie graliśmy z trzecioligowymi drużynami Dębu Dąbrowa Białostocka (1:2) i Promienia Mońki (3:5) oraz czwartoligowym KS-em Michałowo (7:0). Co prawda oba mecze z trzecioligowcami przegraliśmy, ale po wyrównanych bojach i w obu nie wykorzystaliśmy po rzucie karnym. Z kolei z drużyna z Michałowa byliśmy zdecydowanie lepsi, o czym najlepiej świadczy wynik. Cieszy powrót po kontuzji do zespołu Karola Buzuna, który jest silnym punktem naszej drużyny. W najbliższą sobotę przed nami sprawdzian generalny z czwarto ligową Pogonią Łapy, a tydzień później pierwszy mecz o punkty – powiedział o przygotowaniach trener Tomar.

Tydzień później, bo 22 marca meczem z ŁKS-em Łódź (godz. 12:00 w Sokółce) występy w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych zainauguruje drużyna Tomasza Kulhawika. Generalnym sprawdzianem przed startem rozgrywek będzie udział w silnie obsadzonym turnieju w Koszalinie, który odbędzie się w najbliższy weekend a wezmą w nim udział m.in. takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin.

–  Trenujemy już od 6 stycznia i trochę już chce się tej rywalizacji o punkty, zarówno mnie, jak i chłopakom – mówi trener juniorów młodszych Tomek Kulhawik. – Jestem ciekaw jak zaprezentujemy się na tle o rok starszych rywali, ale sądząc po przygotowaniach i dotychczasowych sparingach jestem dobrej myśli. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00