Aktualności7. kolejka młodzików i trampkarzy

7. kolejka młodzików i trampkarzy

Trzy zwycięstwa i porażkę zanotowały zespoły trampkarzy i młodzików z Akademii Jagiellonii Białystok w meczach 7. kolejki. Aż 17 goli zaaplikowali swoim rywalom podopieczni Przemka Papiernika.  Z kolei zespół Dariusza Bayera przegrał 1:2 z MOSP-em Białystok. Oto komplet wyników naszych zespołów w 7. kolejce spotkań.\

W 7. kolejce spotkań wszystkie nasze zespoły (młodzicy z rocznika 2002 pauzowali) rozgrywały swoje mecze na wyjazdach. Najbardziej zacięte spotkanie rozegrał zespół trampkarzy z rocznika 2001, prowadzony przez Dariusza Bayera. Rywalem Jagiellończyków był jeden z faworytów rozgrywek, zespół MOSP-u. Mecz dobrze ułożył się dla naszego zespołu, który już w 6. minucie objął prowadzenie po rzucie rożnym i celnym strzale Kowalewskiego. Niestety po przerwie dominowali na boisku rywale, którzy w krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

– Było to ciekawe spotkanie, jednak o dwóch różnych połowach. Do przerwy to myśmy prowadzili grę, czego efektem była bramka. W drugiej połowie dominował zespół MOSP-u, czego efektem były dwie bramki, po których z moich chłopaków całkowicie  zeszło powietrze – podsumował spotkanie trener Bayer.

Po raz kolejny problemów ze swoim przeciwnikiem nie mieli tramkarze z rocznika 2000. Tym razem podopieczni Tomasza Walukiewicza rozgromili w Dobrzyniewie Koronę 9:1. Już w kolejnym spotkaniu najskuteczniejszym  zawodnikiem w drużynie został Jakub Konon, któremu jak widać posłużyło przesunięcie z bramki do ataku. Tym razem syn byłego napastnika naszego klubu – Ernesta zdobył trzy bramki. Po dwie dołożyli Kamil Huczko i Mateusz Nikołajuk, zaś po jednej Kacper Głowicki i Hubert Stachurski.

– Kolejny mecz z cyklu: “ile bramek strzelimy?” choć przeciwnik walczył do końca o jak najniższą porażkę i chwała im za to. Fajnie, że nasi chłopcy szukają coraz częściej prostopadłych podań, niekonwencjonalnych zagrań. Oczywiście bierzemy poprawkę na klasę przeciwnika, ale miło popatrzeć jak padają bramki po ładnych akcjach, a nie po przypadkowych zagraniach. Jest w tym wszystkim jakaś powtarzalność i to cieszy, choć chcielibyśmy to wszystko doskonalić z lepszymi przeciwnikami – przyznał po meczu trener Walukiewicz.

Dwa pewne zwycięstwa zanotowali nasi młodzicy. Zespół Przemka Papiernika (rocznik 2003) wręcz zdeklasował rywali, gromiąc w Tykocinie miejscowy Hetman aż 17:0. Rywale „jako-tako”  trzymali się do przerwy, gdy wynik brzmiał 6:0, po przerwie skończyło się dużo gorzej. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Maksymilian Borys – 4 gole, Kacper Chmielewski i Mikołaj Kołos – po 3, Szymon Wdziękoński, Miłosz Matysik i Wiktor Grabowski – po 2 oraz Szymon Żabiuk – 1.

– Wynik mówi sam za siebie. Był to mecz do jednej bramki, jedyny pozytyw takiego spotkania jest taki, że chłopcy strzelili dużo bramek ale trzeba powiedzieć uczciwie, przeciwnik nie  przeszkadzał nam w tym meczu i stąd taki wynik. Z puntu widzenia szkoleniowego nie wiele dało nam takie spotkanie – przyznał po meczu trener Papiernik.

W ostatnim meczu zespół mieszany młodzików pewnie, ale już nie tak okazale pokonał w Czarnej Białostockiej zespół miejscowej Skry. Co ciekawe do przerwy rywale dotrzymywali kroku i po pierwszej połowie był remis 1:1. Po zmianie stron nasi zawodnicy zdecydwowaną przewagę udokumentowali czterema bramkami. Na listę strzelców w naszym zespole wpisali się: Bartosz Kiluk, Jakub Starosta, Krystian Maciejuk, Filip Dojlida, Damian Danowsk.

Komplet wyników:

Młodzicy (2×30 minut)

Tykocin, 11.10.2014r.
Hetman Tykocin – Jagiellonia III Białystok 0:17 (0:6)

Bramki: Maksymilian Borys – 4; Kacper Chmielewski, Mikołaj Kołos – po 3, Szymon Wdziękoński, Miłosz Matysik, Wiktor Grabowski – po 2; Szymon Żabiuk – 1.
Jagiellonia Białystok: Sieńko – Matysik, Orpik, Karsztun, Dziermański, Żabiuk, Chmielewski, Kołos, Borys, Grabowski, Chojak, Ostrowski, Fronc, Mazgoła, Wdziekoński.

Czarna Białostocka, 12.10.2014r.
LUKS Skra Czarna Białostocka – Jagiellonia II Białystok 1:5 (1:1)

Bramki dla Jagiellonii: Bartosz Kiluk, Jakub Starosta, Krystian Maciejuk, Filip Dojlida, Damian Danowski – po 1.
Jagiellonia II Białystok: Nos – Prószyński, Kalinowski, Starosta, Kiluk, Borawski, Danowski, Ciborowski, Dojlida, Maciejuk, Tuchliński, Dąbrowski.

Jagiellonia Białystok – pazuowała (Jesion Jasionówka wycofał się z rozgrywek)

Trampkarze (2×35 minut)

Dobrzyniewo, 12.10.2014r.
Korona Dobrzyniewo – Jagiellonia Białystok 1:9 (0:4)

Bramki: Jakub Konon – 3; Kamil Huczko, Mateusz Nikołajuk – po 2; Kacper Głowicki, Hubert Stachurski – po 1.
Jagiellonia Białystok: Kopecki – Roszkowski, Dębek, Głębocki, Zysik, Nikołajuk, Borowik, Walczak, Woźniel, Głowicki, Konon. Na zmiany wchodzili: Stachelek, Stachurski, Ładysz, Ruszczyk, Sławiński, Huczko..