AktualnościPP: Ćwierćfinaliści w komplecie

PP: Ćwierćfinaliści w komplecie

W czwartek poznaliśmy ostatnich ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Polski. Z Turniejem tysiąca drużyn pożegnała się Jagiellonia Białystok.

„Żółto-Czerwoni” ulegli w Poznaniu Lechowi po dogrywce 2:4. Gospodarze szybko objęli prowadzenie dzięki bramkom Linettego i Sadajewa, jednak jeszcze przed przerwą goście z Białegostoku doprowadzili do wyrównania po trafieniach Gajosa oraz Arajuuriego. Ostatecznie Lech triumfował po dogrywce, w której trafiali Douglas oraz Linetty.

W najlepszej ósemce zameldowała się również Legia. Mistrzowie Polski potrzebowali dogrywki, aby ograć Pogoń Szczecin. „Portowcy” prowadzili po golu Zwolińskiego, jednak trafienia Brozia, Żyry i Jodłowca dały awans ekipie Berga. Efektownie po porażce z Jagiellonią podniósł się Piast Gliwice, który rozgromił najbliższego rywala „Żółto-Czerwonych” – GKS Bełchatów 5:0.

Do 1/4 finału awansowała również Cracovia po wygranej w Ostrowie Wielkopolskim 2:1, a także Śląsk Wrocław. Trzeci zespół w klasyfikacji T-Mobile Ekstraklasy okazał się lepszy od Stali Stalowa Wola. W ćwierćfinale zameldowało się także Podbeskidzie Bielsko-Biała po wygranej z Górnikiem Zabrze 4:2. Wcześniej awans do najlepszej ósemki zapewniły sobie Znicz Pruszków i Błękitni Stargard Szczeciński.

1/8 finału PP: 15.10 Błękitni Stargard Szczeciński – GKS Tychy 3:2, Znicz Pruszków – Zagłębie Lubin 2:1

28.10 Stal Stalowa Wola – Śląsk Wrocław 0:1, Górnik Zabrze – Podbeskidzie 2:4

29.10 Piast Gliwice – GKS Bełchatów 5:0, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Cracovia 1:2

30.10 Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 4:2, Legia – Pogoń Szczecin 3:1