AktualnościWLJ: Jaga przypieczętowała awans

WLJ: Jaga przypieczętowała awans

 Wynikiem 10:0 przypieczętowali awans do ligi centralnej juniorzy młodsi Jagiellonii. W przedostatniej kolejce ligi wojewódzkiej podopieczni Tomasza Kulhawika rozbili w Łapach miejscowy Petrus. W ostatniej kolejce nasz zespół zmierzy się z MOSP-em Białystok.

Jak większośc dotychczasowych spotkań, tak i to dzisiejsze nie miało wielkiej historii. Kwestią pozostawało ile bramek rywalom strzelą Żółto-Czerwoni. Worek z bramkami rozwiązał Kamil Kosakowski, do przerwy nasi zawodnicy dołożyli jeszcze trzy bramki, a dobijanie rywala trwało po przerwie. Ostatecznie skończyło się na 10:0 i pewnym awansie do rozgrywek centralnych na wiosnę.

– Cieszymy się, że powoli dobiega nasza przygoda w tej lidze. Kończymy z rozgrywkami wojewódzkimi, a przed chłopakami prawdopodobnie dwa lata w lidze centralnej. Czas zrobić krok do przodu i cieszę się, że właśnie to nastąpiło. Co prawda przed nami jeszcze ostatnie spotkanie, ale już myslimy o przyszłości i mamy w planach jeszcze w listopadzie sparingi z Lechią Gdańsk i Pogonią Siedlce. Prawdopodobnie wyjedziemy także na dwa turnieje za wschodnią granicę (Litwa i Białoruś). Będzie to weryfikacja obecnej kadry a wierzę, że wiosną zostaniemy wzmocnieni tymi zawodnikami z naszego rocznika, którzy obecnie grają w juniorach starszych oraz drugim zespole – powiedział po meczu trener Jagiellończyków, Tomasz Kulhawik.

Łapy, 31.10.2014r.,
Petrus Łapy – Jagiellonia Białystok 0:10 (0:4)

Bramki: Toczydłowski, Waniowski, Renkowski – po 2; Kosakowski, Ilczuk, Polkowski, Pigiel – po 1.

Jagiellonia Białystok: Nowacki – Ciborowski, Niemczynowicz, Pajnowski (54. Iwańczuk), Pigiel – Ilczuk, Polkowski, Renkowski, Oksieńczuk (48. Kalisz) – Toczydłowski, Kosakowski (41. Waniowski).

Aktualna tabela Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszego – KLIKNIJ!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00