AktualnościTarasovs nowym zawodnikiem Jagi

Tarasovs nowym zawodnikiem Jagi

Klubowy kolega Jegora Zubowicza z Nemana Grodno – Igors Tarasovs został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Łotewski, środkowy obrońca związał się z białostockim klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o następne dwa lata.

Urodzony w Rydze zawodnik dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (190/85). Aktualnie jest on jeszcze piłkarzem Nemana Grodno, ale już niebawem jego umowa przestanie obowiązywać. Obecny kontrakt 26-lata wygasa bowiem z dniem 2 grudnia bieżącego roku.

Na pierwszym treningu z Żółto-Czerwonymi pojawi się dzień później. Łotysz był obserwowany przez białostocki klub już w przeszłości. Pierwszy raz w Białymstoku pojawił się za kadencji trenera Czesława Michniewicza. Wówczas o angaż w Jagiellonii starał się wraz z wspomnianym na początku Jegorem Zubowiczem, ostatecznie jednak w Białymstoku został tylko Białorusin.

W przeszłości oprócz występów w Nemanie Grodno, Tarasovs grał również w Skonto Ryga, azerskim Simurgu Zaqatala oraz Ventspilsie. W każdym z zespołów był podstawowym graczem, większość spotkań rozgrywając w wyjściowej jedenastce. Jeżeli chodzi o zdobycze bramkowe Igorsa, to najlepszy był dla niego rok 2010, wówczas pięcioma trafieniami „dołożył” swoją cegiełkę do tytułu mistrzowskiego. Trzy lata później, znów w sezonie zakończonym triumfem na krajowym podwórku, ale już w barwach Skonto strzelił 4 gole.

Igors Tarasovs treningi z żółto-czerwonymi rozpocznie już w grudniu, ale w meczu najwcześniej będzie mógł zagrać w przyszłym roku, gdyż obecnie nie ma możliwości zgłaszania nowych graczy. Poniżej prezentujemy kilka fotografii z ostatniego sparingu Jagiellonii z Nemanem Grodno, w którym wystąpił Igors.

Igors witamy w Jagiellonii i życzymy samych sukcesów.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00