AktualnościFAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

KARTA KIBICA:

Przypominamy, że osoby zainteresowane wyrobieniem karty kibica muszą zgłosić się osobiście do punktu wyrabiania kart kibica. Nie ma możliwości wyrobienia karty kibica on-line lub za pośrednictwem innej osoby!!!

1. Czy muszę posiadać KK aby wejść na mecz Jagiellonii Białystok?

Tak, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 20 marca 2009r. o bezpieczeństwie imprez masowych istnieje konieczność identyfikacji kibiców poprzez: imię i nazwisko, wizerunek twarzy i numer PESEL. W ZWIĄZKU Z TYM KONIECZNA JEST REJESTRACJA W SYSTEMIE LUB WYROBIENIE KARTY KIBICA.

2. Gdzie można wyrobić Kartę Kibica Jagiellonii Białystok?

Kartę Kibica można wyrobić w Jaga Fan Shop w galerii Carrefour Zielone Wzgórza przy ulicy Wrocławskiej 20 od poniedziałku do niedzieli (poniedziałek – sobota od 9 do 21, niedziela od 10 do 20). W dniu meczu także na stadionie w kasach od ulicy Słonecznej – punkt ten otwierany jest na dwie godziny przed rozpoczęciem każdego meczu.

3. Ile kosztuje wyrobienie Karty Kibica?

Koszt wyrobienia karty kibica wynosi 10,00zł (cena ta może ulec zmianie).

4. Co trzeba ze sobą zabrać?

Aby wyrobić kartę niezbędne jest wypełnienie wniosku o kartę kibica oraz okazanie dokumentu tożsamości. Osoby, które nie ukończyły 18-go roku życia muszą również mieć zgodę rodzica/opiekuna. Wniosek można wypełnić na miejscu bądź pobrać ze strony klikając w link POBIERZ.

5. Jakie dane będą potrzebne?

Imię i nazwisko, PESEL oraz wizerunek twarzy, w celu zrobienia zdjęcia.

6. Czy dzieci też muszą mieć wyrobioną KK?

a) dzieci do 10 roku życia

Osoby, które nie ukończyły jeszcze 11 lat nie muszą mieć wyrobionej karty kibica. Jednak, aby mogły chodzić na mecze Jagiellonii Białystok, rozgrywane na Stadionie Miejskim w Białymstoku, ich dane również muszą być wprowadzone do systemu. Rejestracja dzieci może odbywać się za pośrednictwem ich rodzica lub opiekuna. Wystarczy udać się do jednego z punktów, w których prowadzona jest rejestracja kibiców i zarejestrować dziecko poprzez podanie imienia, nazwiska i peselu dziecka.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica. Dziecko do 10 roku życia nie musi być obecne przy rejestracji.

b) dzieci od 11 do 18 roku życia

Osoby zaliczające się do tego przedziału wiekowego muszą być zarejestrowane w systemie lub mieć wyrobioną kartę kibica. Aby mogły one tego dokonać niezbędne jest przyjście do punktu, w którym prowadzona jest rejestracja lub wyrabianie kart kibica, dziecka wraz z jego opiekunem (lub pisemna zgoda przedstawiciela ustawowego – opiekuna).

Zarówno opiekun jak i dziecko muszą okazać dokumenty potwierdzające tożsamość.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica.

Wymagane: dokument potwierdzający tożsamość lub pisemna zgoda opiekuna (w przypadku jego nieobecności przy rejestracji).

7. Jakie korzyści płyną z posiadania Karty Kibica?

WYGODA – posiadając kartę, nie ma obowiązku noszenia ze sobą biletu/karnetu na mecz. W chwili zakupu są one nabijane na kartę automatycznie, a kk służy do wejścia na mecz przez kołowrót.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – karta umożliwia zakup biletów przez Internet – www.jagiellonia.kupbilety.pl.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY – posiadacz karty kibica może korzystać z licznych rabatów w punktach przyjaznych kibicowi, biorących udział w programie Jaga Card Profit.

8. Skończyłam mi się data ważności karty, co mam dalej robić?

Karta kibica Jagiellonii Białystok nie posiada terminu ważności. Jeżeli chodzi o karty płatnicze ważność ta wygasa po upływie czasu określonego w umowie z bankiem i przestają być aktywne jedynie opcje płatnicze. Karta kibica jako  dokument identyfikacyjny i służący do wejścia na stadion jest nadal WAŻNY, nie ma terminu ważności.

9. Jak aktywować KK?

Karta kibica w momencie wyrobienia w systemie domyślnie ustawiona jest jako aktywna, więc nie ma konieczności dodatkowej aktywacji karty. W przypadkach gdy karta kibica nie działa należycie, prawdopodobnie przyczyną jest jej nieaktywność. Aktywacji można dokonać za pomocą czytnika kart. W tym celu należy udać się do punktu wyrabiania kart kibica (Jaga Fan Shop – ul. Wrocławska 20 od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21 oraz niedziele od 10 do 20, siedziba klubu – ul. Legionowa 28/702 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, Kasy od ulicy Słonecznej i Wiosennej w dniu meczu, na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania).Karty nie można aktywować telefonicznie.

10. Czy mogę wyrobić kartę kibica dla innej osoby?

Nie, aby wyrobić kartę kibica osoba zainteresowana musi stawić się osobiście w punkcie wyrabiania kart kibica w celu wypełnienia wniosku (wymogi wynikające z ustawy z dnia 20 marca 2009r. o bezpieczeństwie imprez masowych) i podpisania go, a także udostępnienia wizerunku twarzy w celu zrobienia zdjęcia.

11. Co zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży karty?

Należy osobiście zgłosić się do Jaga Fan Shopu (Galeria Carrefour, ul. Wrocławska 20, Białystok)  w celu zablokowania zgubionej karty.

Na miejscu można od razu wyrobić duplikat karty. Procedura wygląda identycznie, jak w przypadku jej wyrabiania (patrz powyżej).

12. Czy mogę zarejestrować się i wyrobić KK przez internet a potem ją odebrać w punkcie?

Niestety nie ma możliwości wyrobienia karty kibica przez internet. Należy stawić się osobiście w punkcie, w którym karty są wyrabiane. Wynika to z konieczności zrobienia zdjęcia, a także potwierdzenia poprawności danych osobowych.

13.    Czy koniecznie muszę posiadać ze sobą dokument aby wyrobić KK?

Tak, przy wyrabianiu KK należy posiadać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

14. Czy mogę dać swoje zdjęcie do wyrobienia KK?

Osobie wyrabiającej kartę kibica ZOSTANIE ZROBIONE zdjęcie w punkcie, w którym ją wyrabia. Nie ma konieczności posiadania zdjęcia.

15. Czy dziecko około 2-letnie mogę zabrać na mecz bez rejestracji i wykupywania mu biletu („i tak będzie siedzieć razem z rodzicem na kolanach”)?

Dla dzieci do 10 r.ż. nie trzeba wyrabiać karty kibica, jednak należy dodać taką osobę do bazy, aby mogła wejść na stadion (imię i nazwisko, PESEL oraz opiekuna, który będzie z nią podczas meczu). Dla takiej osoby również należy kupić bilet w cenie 1,00 zł. Wszystkie dzieci do 13 roku życia mogą wejść na stadion tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

16. Jak długo czeka się na KK?

Wyrobienie karty jest krótkim procesem. Wystarczy wypełnić ręcznie wniosek, podając swoje dane. Następnie osobie zostanie wykonane zdjęcie. Po wprowadzeniu niezbędnych danych do systemu, karta zostanie wydrukowana i przekazana właścicielowi. Trwa to około 3-5 minut.

Osoba, która uda się do punktu, w którym karty nie są wyrabiane karty, a w jakim dokonywana jest jedynie rejestracja kibiców, także może kartę otrzymać. Odbędzie się to w późniejszym terminie. Wystarczy na wniosku do rejestracji zaznaczyć opcję „odbiór osobisty” lub „wysyłka na wskazany adres” (opcja dodatkowo płatna).

Kartę można osobiście odebrać już następnego dnia w Jaga Fan Shop  (Galeria Carrefour, Wrocławska 20, Białystok) lub poczekać na dostarczenie za pośrednictwem Poczty Polskiej w ciągu około 2 tygodni.

17. Co mam zrobić jak dane na moje karcie się wytarły?

Należy osobiście zgłosić się do Jaga Fan Shopu (Galeria Carrefour, ul. Wrocławska 20, Białystok).

Na miejscu można od razu wyrobić duplikat karty. Procedura wygląda identycznie, jak w przypadku jej wyrabiania (patrz powyżej).

ZAKUP PRZEZ INTERNET

1. Mam problem z zalogowaniem.

Problemów z zalogowaniem może być kilka. Pierwszym warunkiem, który należy spełnić jest korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Podczas pierwszego logowania podajemy numer PESEL i nazwisko pisane wielkimi literami uwzględniając polskie znaki. Jeżeli powyższe warunki zostały spełnione najprawdopodobniej występują problemy z loginem bądź hasłem. W okienku logowania mamy możliwość przypomnienia aktualnego hasła, które jest wysyłane na adres mailowy podany przy rejestracji.

2. Mam problem z płatnością.

W przypadku problemów prosimy o kontakt z działem marketingu Jagiellonii Białystok bądź zgłosić problem poprzez e-mail: bilety@jagiellonia.pl.

3. Nie ma mnie w systemie choć mam KK.

Podczas wyrabiania karty kibica wystąpił błąd. Trzeba ponownie dodać wniosek. W tym celu należy udać się do Jaga Fan Shop lub zadzwonić do siedziby klubu.

4. Czy mogę kupić kilka biletów przez internet?

Tak, jednak wszystkie osoby, którym chcemy kupić bilet przez www., muszą posiadać karty kibica lub być zarejestrowane w systemie.

5. Czy mogę kupić bilet przez internet dla dziecka niepełnoletniego?

Oczywiście, jednak osoby niepełnoletnie (mowa o dzieciach do 10 r.ż.) muszą widnieć w bazie kibiców. Jeżeli danych nie ma wprowadzonych do systemu, należy udać się do jednego z punktów, w których prowadzona jest rejestracja kibiców (patrz wyżej) i zarejestrować dziecko poprzez podanie imienia, nazwiska i peselu dziecka.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica. Dziecko do 10 roku życia nie musi być obecne przy rejestracji.

6. Dlaczego nie mogę kupić biletu przez internet dla dziecka do 10 roku życia?

Przyczyną jest to, że nie ma danych dziecka w systemie. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 11 lat nie muszą mieć wyrobionej Karty Kibica. Jednak, aby mogły chodzić na mecze Jagiellonii Białystok, rozgrywane na Stadionie Miejskim w Białymstoku, ich dane również muszą być wprowadzone do systemu. Rejestracja dzieci może odbywać się za pośrednictwem ich rodzica lub opiekuna. Wystarczy udać się do jednego z punktów, w których prowadzona jest rejestracja kibiców i zarejestrować dziecko poprzez podanie imienia, nazwiska i peselu dziecka.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica. Dziecko nie musi być obecne przy rejestracji.

KIBICE NIEPEŁNOSPRAWNI:

1. Jestem niepełnosprawny, czy mam z tego tytułu jakieś szczególne uprawnienia?

Wszystkim osobom niepełnosprawnym przysługują zniżki na bilety. W obrębie każdego sektora mają one prawo do zakupu biletu ulgowego. Przy zakupie należy okazać oświadczenie o niepełnosprawności.

2. Czy na stadionie są miejsca parkingowe z kopertą?

Tak, na parkingu od ulicy Słonecznej w każdym rzędzie jest wyznaczone miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.

3. Czy ulga dla mojego opiekuna obowiązuje na wszystkie sektory?

Nie, opcja ta nie obowiązuje na sektorze SUPERVIP, natomiast na pozostałych sektorach obowiązuje.

4. Jak mogę kupić bilet dla osoby niepełnosprawnej?

Bilet dla osoby niepełnosprawnej można kupić w każdym punkcie sprzedażowym a także przez www. Istnieje konieczność, aby osoba ta była oznaczona w systemie jako niepełnosprawna i oczywiście musi posiadać kartę kibica. Aby osoba została dodana w systemie do grupy osób niepełnosprawnych, musi jednorazowo okazać orzeczenie o niepełnosprawności w jednym z punktów: Jaga Fan Shop (Galeria Carrefour, ul. Wrocławska 20, Białystok) lub w siedzibie Klubu Jagiellonii Białystok (ul. Legionowa 28/702, Białystok).

5. Czy istotny jest stopień niepełnosprawności uprawniający do zniżki?

Nie ma to znaczenia, osobie z orzeczeniem z każdym stopniem niepełnosprawności przysługuje bilet ulgowy.

6. Czy na stadionie muszę okazywać jakiś dokument stwierdzający niepełnosprawność?

Nie jest to konieczne, taki dokument należy okazać podczas zakupu biletu.

7. Czy zniżka dla osób niepełnosprawnych obowiązuje tylko na sektorze 31?

Nie, w chwili obecnej miejsca dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są na sektorach: 4, 29, 30, 31, 32.

KIBICE PRZYJEZDNI

1. Posiadam KK innego klubu, czy muszę ponownie wyrabiać KK Jagiellonii?

Tak, każdy kto chce obejrzeć mecz Jagiellonii na stadionie w Białymstoku musi być zarejestrowany w systemie przez Jagiellonię, więc należy wyrobić kartę kibica lub zarejestrować się bezpłatnie.

Na innej zasadzie przyjmowane są zorganizowane grupy kibiców gości. Dystrybucją biletów i organizacją wyjazdu kibiców przyjezdnych zajmuje się klub gości.

2. Czy można dokonać rezerwacji dla osoby która nie ma możliwości kupienia biletu przez internet, a w Białymstoku będzie dopiero w dniu meczu?

Nie ma takiej możliwości.

KARNETY/BILETY:

1. Gdzie mogę kupić karnet na cały sezon?

Nie ma w sprzedaży takiego karnetu. Oferujemy naszym kibicom zakup karnetu tylko i wyłącznie na daną rundę/rundy. Można je nabyć we wszystkich punktach sprzedaży naszego klubu, a także przez internet: www.jagiellonia.kupbilety.pl.

2. Czy mogę zakupić karnet dla innej osoby?

Tak, pod warunkiem, że ta osoba posiada kartę kibica bądź zarejestrowała się w systemie.

3. Jakie mecze obejmuje karnet?

Karnet obejmuje wszystkie mecze ligowe danej rundy rozgrywane w Białymstoku, a także mecze pucharowe.

4. Czy są przewidziane jakieś rabaty dla kupujących karnet?

Rabaty na karnety przysługują karnetowiczom z poprzedniej rundy.

5. Czy mogę udostępnić swój karnet innej osobie?

Karnety są imienne więc przekazanie go innej osobie wiąże się tym, iż nie wejdzie ona na mecz.

6. W jaki sposób mogę zakupić bilet dla obcokrajowca?

Obcokrajowcy także muszą posiadać kartę kibica lub zarejestrować się w systemie. Przy rejestracji podawany jest numer paszportu takiej osoby zamiast numeru pesel.

7. Czy mogę zakupić bilet dla innej osoby?

Tak, ale ta osoba musi posiadać kartę kibica albo być zarejestrowana w systemie.

8. Czy mogę użyczyć bilet innej osobie?

Sytuacja jest identyczna jak w przypadku karnetu, na bilet wejdzie tylko i wyłącznie osoba, na którą został wystawiony bilet. Istnieje jednak w tym przypadku możliwość zwrotu biletu.

9. Gdzie mogę zwrócić zakupiony bilet?

Instrukcja zwrotu w zakładce bilety

10. Czy posiadając karnet, mogę się wybrać na 1 mecz na inny sektor?

Na jedną kartę kibica można nabyć jedynie jeden bilet/karnet. Jeżeli dokonano zakupu karnetu, nie jest możliwy zakup biletu dla tej samej osoby, nawet na inny sektor.

REJESTRACJA KIBICÓW BEZ WYRABIANIA KARTY

1. Czy mogę się zarejestrować przez internet?

Nie, aby dokonać rejestracji w systemie należy przejść takie same procedury jak w przypadku wyrabiania karty kibica.

Należy udać się do jednego z punktów, w których przeprowadzana jest rejestracja (patrz wyżej).

Na miejscu niezbędne jest wypełnienie odpowiedniego wniosku i podanie: imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz udostępnienia wizerunku twarzy, w celu zrobienia zdjęcia.

W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia rejestracja wygląda następująco:

a) dzieci do 10 roku życia

Osoby, które nie ukończyły jeszcze 11 lat nie muszą mieć wyrobionej karty kibica. Jednak, aby mogły chodzić na mecze Jagiellonii Białystok, rozgrywane na Stadionie Miejskim w Białymstoku, ich dane również muszą być wprowadzone do systemu. Rejestracja dzieci może odbywać się za pośrednictwem ich rodzica lub opiekuna. Wystarczy udać się do jednego z punktów, w których prowadzona jest rejestracja kibiców i zarejestrować dziecko poprzez podanie imienia, nazwiska i peselu dziecka.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica. Dziecko do 10 roku życia nie musi być obecne przy rejestracji.

b) dzieci od 11 do 18 roku życia

Osoby zaliczające się do tego przedziału wiekowego muszą być zarejestrowane w systemie lub mieć wyrobioną kartę kibica. Aby mogły one tego dokonać niezbędne jest przyjście do punktu, w którym prowadzona jest rejestracja lub wyrabianie kart kibica, dziecka wraz z jego opiekunem (lub pisemna zgoda przedstawiciela ustawowego – opiekuna).

Zarówno opiekun jak i dziecko muszą okazać dokumenty potwierdzające tożsamość.

Uwaga! Opiekun musi być zarejestrowany w systemie lub być posiadaczem karty kibica.

Wymagane: dokument potwierdzający tożsamość lub pisemna zgoda opiekuna (w przypadku jego nieobecności przy rejestracji)

Reasumując:

Rejestracja lub wniosek o wydanie karty, która będzie używana przez osobę poniżej 11 roku życia, składa we własnym imieniu przedstawiciel ustawowy (opiekun) tej osoby.

Rejestracja lub wniosek o wydanie karty kibica dla osoby pomiędzy 11 a 18 rokiem życia wymaga zgody przedstawiciela ustawowego (opiekuna). Nie jest wymagana obecność opiekuna, a wystarczy jego pisemna zgoda.

2. Czy mogę zakupić bilet przez internet jeżeli jestem tylko zarejestrowany, a nie mam karty kibica?

Nie, osoby zarejestrowane muszą kupować bilety w punktach stacjonarnych. Przez Internet mogą dokonać zakupu osoby posiadające kartę kibica.

3. Czy muszę mieć jakiś dokument idąc na stadion?

Tak, idąc na mecz należy posiadać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

POZOSTAŁE:

1. Czy miejsca parkingowe są dostępne dla wszystkich?

Tak, na parking od ulicy Słonecznej może wjechać każdy, kto zakupił bilet na mecz. Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona.

2. Ile wcześniej trzeba być na stadionie przed meczem?

Bramy wejściowe na Stadion są otwierane z reguły 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Zachęcamy do przyjścia na obiekt możliwie wcześnie, w celu uniknięcia kolejek i nerwów.

3. Czy można zakupić jakieś pamiątki i jedzenie na stadionie?

Tak, na terenie stadionu są rozstawione stałe punkty sprzedażowe, a także miejsca w których możemy kupić jedzenie i napoje.

4. Czy 10-letnie dziecko wejdzie samo na mecz?

Dzieci do 13 roku życia mogą wejść na mecz tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00