AktualnościGrzyb: To dla nas wartościowe doświadczenie

Grzyb: To dla nas wartościowe doświadczenie

– Nie ma co ukrywać. Za nami mecz z przeciwnikiem, który bardzo dobrze radził sobie posiadając piłkę. Dla nas to wartościowe doświadczenie i ważna gra – mówił po meczu z Rumunami kapitan Jagiellonii – Rafał Grzyb.

– W takich spotkaniach zdecydowanie szybciej przychodzi nauka pewnych elementów, niż w starciach ze słabszymi zespołami. Szkoda, że przegraliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje, ale przeciwnik był dziś skuteczniejszy i zdołał wykorzystać więcej błędów, niż my. Teraz wracamy do domu i czekamy na ligę – wyjaśniał przyczyny porażki Grzyb.

Rzecz, która najbardziej cieszy zarówno kapitana, jak i trenera to brak kontuzji. – Szkoda tylko Martina Barana, który wypadł jeszcze wcześniej. Poza tym, to bardzo fajnie bo trener będzie miał wszystkich zdrowych i będzie miał ból w wyborze, ale to dobrze, bo taki stan wzmaga tylko rywalizację w drużynie – przyznaje kapitan Żółto-Czerwonych.

W tym meczu nie, ale w poprzednich sparingach, a przede wszystkim podczas wszystkich treningów wiele wartościowych lekcji pobrali też młodzi zawodnicy, którzy otrzymali szansę przygotowań z pierwszym zespołem. – Wiadomo, że jeżeli się uczyć to tylko od lepszych zespołów czy piłkarzy. Na pewno fajnie dorastają piłkarsko i w przyszłości będzie z nich sporo pożytku – tłumaczy Rafał.

Tu w rolę redaktora wciela się Filip Modelski, który w tym spotkaniu nie mógł wystąpić. Nowy redaktor oficjalnej strony dopytuje kapitana o elementy, które należy jeszcze poprawić przed startem ligi oraz o obsadę prawej strony obrony. – Szkoda, że dziś z meczu wypadł nam Filip Modelski, ale zastępujący go Łukasz Tymiński bardzo dobrze wywiązywał się z powierzonych mu zadań – wyjaśnił na zakończenie redaktorowi Modelskiemu Rafał Grzyb.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00