AktualnościLewą stronę wzmocni Tomasik

Lewą stronę wzmocni Tomasik

 Nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Piotr Tomasik. Występujący w ostatnim sezonie w barwach Podbeskidzia zawodnik ma wzmocnić rywalizację na pozycji lewego obrońcy, gdzie w ostatnim czasie wobec kontuzji Marka Wasiluka monopol na grę miał Jonatan Straus.

Wobec kontuzji Marka Wasiluka, a także odejścia z klubu George’a Popkhadze Jagiellonia musiała poszukać konkurenta do gry na lewej stronie obrony dla Jonatana Strausa. Nowy sezon i gra na trzech frontach wymagać będzie ogromnego wysiłku. Po transferach ofensywnych (Sekulski oraz Grzelczak) z Jagiellonią 2-letnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok związał się Piotr Tomasik.

Wychowanek Hutnika Kraków ostatni sezon spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Szczególnie udanym okresem pod Klimczokiem dla Tomasika była wiosna. Wcześniej grę w Ekstraklasie przeplatał z grą w III-ligowych rezerwach bielszczan. Od 19. kolejki wszedł już na stałe do prowadzonej wówczas przez Leszka Ojrzyńskiego, a poźniej także przez Dariusza Kubickiego drużyny i swego miejsca nie oddał już do końca rozgrywek.

Do drużyny Górali trafił po dwóch i pół roku udanej gry w Arce Gdynia.  Nad morzem wiodło mu się naprawdę nieźle. Był podstawowym zawodnikiem solidnego pierwszoligowca, w barwach którego wystąpił w 73 spotkaniach, w których zdobył 8 bramek.

Wcześniej grał jeszcze w Przeboju Wolbrom, Polonii Bytom i Flocie Świnoujście. W barwach bytomskiego klubu w sezonie 2008/2009 udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie w meczu przeciwko Odrze Wodzisław. Następny sezon spędził już w kadrze pierwszego zespołu, w którym uzbierał 27 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piotrek witamy w Białymstoku! Obyście wspólnie z Jonkiem stanowili zaporę nie do przejścia na lewej stronie jagiellońskiej defensywy. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00