AktualnościTuszyński: Nigdy tego Jadze nie zapomnę!

Tuszyński: Nigdy tego Jadze nie zapomnę!

– Jagiellonia wiele mi dała, dlatego zawsze będę darzył sentymentem ten klub. Cieszę się, że tutaj trafiłem i przeżyłem niezwykły rok – powiedział Patryk Tuszyński.

 Jeszcze pięć dni temu Patryk zagrał w spotkaniu z Termaliką i strzelił w nim gola. – Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Na pewno nie rozpoczynałem sezonu z zamiarem natychmiastowego odejścia stąd. Miałem ważny kontrakt, jednak otrzymałem atrakcyjną ofertę i postanowiłem z niej skorzystać. Lubię wyzwania, a takim będzie gra w silnej lidze tureckiej – przekonuje napastnik. 

Czy wpływ na przenosiny miał fakt, że wspólnie z Tuszyńskim do Rizesporu przenosi się Nika Dzalamidze? – Myślę, że tak. W końcu graliśmy razem z „Dzalą” w Jagiellonii i na początku będziemy trzymać się razem, przynajmniej do czasu, w którym zaaklimatyzuję się w nowym zespole – podkreśla nasz napastnik. 

Tuszyński jeszcze rok temu przychodził do Jagiellonii w ramach rozliczenia za transfer Adama Dźwigały do Lechii Gdańsk. – Nie przypuszczałem, że tych 12 miesięcy będzie tak zwariowanych. Najpierw wywalczyłem miejsce w składzie Jagiellonii, strzeliłem 16 goli w rozgrywkach krajowych, wywalczyłem miejsce na ligowym podium, otrzymałem debiutanckie powołanie do reprezentacji Polski, niedawno zadebiutowałem w Lidze Europy. A teraz jeszcze ten transfer. Tempo szalone. Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie Jaga, jestem jej wdzięczny za okazane zaufanie oraz kibicom za wspaniałe chwile. Nigdy Wam tego nie zapomnę – zapewnia piłkarz.

 Czy z Turcji Tuszyński będzie miał bliżej do reprezentacji Polski? – Wszyscy wiemy, że poziom ligi tureckiej jest zdecydowanie wyższy niż w Ekstraklasie. Przecież tylko w tym okienku nad Bosfor trafiły wielkie gwiazdy światowego futbolu z Podolskim, Gomezem, Eto’o oraz Van Persim na czele. Fajnie będzie pograć sobie w takim towarzystwie – zakończył były już napastnik Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00