AktualnościPoszukiwanie przyczyn, czyli w prasie o Jadze

Poszukiwanie przyczyn, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasie trwa jeszcze analiza meczu z Legią. Wielu poszukuje przyczyn porażki przy Łazienkowskiej.

Kurier Poranny
Szukanie przyczyn porażki. – Smutne jubileusze to zresztą specjalność białostockiego zespołu, który wysoko przegrywał mecze nr 100 (z Lechem Poznań 0:5), czy nr 300 (z Legią 0:3), a tylko raz – w spotkaniu nr 200 – zremisował (z Odrą Wodzisław 2:2). Trudno jednak przypuszczać, by akurat to miało jakikolwiek wpływ na wynik niedzielnej potyczki. Obiektywnie patrząc, łatwo wskazać wszystkie przyczyny klęski w Warszawie. Piłkarzom Jagi nogi zatrzęsły się już w szatni. Chyba nie do końca wszyscy wytrzymali ciśnienie, związane z meczem z Legią. Na spotkanie czekali nie tylko fani obu zespołów, ale z zaciekawianiem patrzyła na nie cała Polska. Wszystko przez wydarzenia, jakie towarzyszyły starciom tych zespołów w ostatnich latach (zamieszki na trybunach, kontrowersje sędziowskie). Nieprzypadkowo właśnie ta potyczka zyskała rangę meczu kolejki. Takie obciążenie psychiczne dużo lepiej znieśli legioniści, którzy dodatkowo czuli wsparcie ponad 25 tysięcy żywiołowo dopingujących kibiców. Białostoczanie od początku dali się głęboko zepchnąć i po blisko kwadransie mecz był w zasadzie rozstrzygnięty.

Gazeta Wyborcza
Sparingowa wygrana. – W spotkaniu kontrolnym z zespołem z Łotwy (mistrz jeden z grup III ligi) trener Michał Probierz desygnował do gry skład złożony z zawodników, którzy nie grali w niedzielnym meczu ligowy w Warszawie z Legią (porażka 0:4), bądź weszli wtedy na boisko z ławki rezerwowych.

Przegląd Sportowy
Jubileusz Drągowskiego. – W przegranym 0:4 meczu z Legią Bartłomiej Drągowski rozegrał 50. mecz w ekstraklasie. Bramkarz debiutował w sezonie 2013/14 w spotkaniu z Koroną Kielce. W ubiegłych rozgrywkach wskoczył na stałe do bramki Jagiellonii i stał się golkiperem numer jeden.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00