AktualnościŁukasz Burliga zawodnikiem Jagiellonii!

Łukasz Burliga zawodnikiem Jagiellonii!

Łukasz Burliga został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok! 27-letni obrońca Wisły Kraków w czwartek podpisał z naszym Klubem trzyipółletni kontrakt.

Wywodzący się z Suchej Beskidzkiej zawodnik zdecydowaną większość swojej kariery spędził w krakowskiej Wiśle, do której przybył jeszcze jako junior. Był też członkiem mistrzowskiej drużyny młodzieżowej Białej Gwiazdy, która w 2008 roku sięgnęła po mistrzostwo Młodej Ekstraklasy.

W seniorskiej Ekstraklasie Burliga zadebiutował w sezonie 2009/10, a dokładnie 2 października 2009 roku, kiedy to wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 90. minucie spotkania ligowego ze Śląskiem Wrocław (3:1). Od tego czasu zdążył rozegrać już 125 meczów w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej, w których strzelił 9 goli i zaliczył 13 asyst. 110 z tych występów zanotował jako piłkarz Wisły, z którą zdobył mistrzostwo Polski w 2011 roku.

Pozostałe piętnaście ekstraklasowych meczów Burligi miało miejsce na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów w sezonie 2011/12. Z klubem z Górnego Śląska do ostatniej kolejki również walczył o tytuł, ale wówczas na finiszu rozgrywek Niebiescy musieli uznać wyższość Śląska Wrocław.

27-latek jest zawodnikiem niezwykle uniwersalnym. Choć jego nominalną pozycją jest prawa obrona, to miał okazję już z powodzeniem występować również na lewej stronie defensywy, jak i obu skrzydłach. Kibice Jagiellonii mogli się o tym przekonać w bezpośredniej konfrontacji obu zespołów w październiku, gdy ofensywnie usposobiony Burliga w Białymstoku wywalczył rzut karny oraz popisał się efektowną asystą w wygranym przez Wisłę meczu 4:1. 

Burliga przeszedł do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków i po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z naszym Klubem trzyipółletni kontrakt. Niewykluczone, że nowy obrońca Żółto-Czerwonych zadebiutuje w naszej drużynie już w jutrzejszym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00