AktualnościFalcon Sokółka partnerem Jagiellonii!

Falcon Sokółka partnerem Jagiellonii!

      Akademia Sportu Falcon Sokółka została oficjalnym partnerem Jagiellonii Białystok. Umowa o współpracy gwarantuje wiele korzyści obu stronom. Żółto-Czerwonych zasilać będą najzdolniejsi zawodnicy wyszkoleni w Sokółce, a sokólski ośrodek szkolenia piłkarskiego będzie m.in. czerpał z doświadczeń trenerskich oraz metod szkoleniowych Jagiellonii Białystok.

– Cieszymy się z podpisania umowy z klubem, który rozpoczyna bardzo dobrą pracę z młodzieżą. Dla nas jest to kolejny klub, z którym związaliśmy się taką umową. Jesteśmy przekonani, że współpraca przyniesie obopólną korzyść. Jesteśmy otwarci na kolejne takie projekty z innymi klubami – mówi dyrektor piłkarskiej akademii Jagiellonii Białystok – Sławomir Kopczewski.

– Największym klubem piłkarskim na Podlasiu jest Jagiellonia Białystok. Od kogo więc czerpać i od kogo się uczyć jak nie od najlepszych? Wierzymy, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno w Sokółce jak i w Białymstoku – mówi przedstawiciel Falcona – Michał Tochwin.

Od nawiązania kontaktu i przedstawienia pomysłu do podpisania umowy nie minęło zbyt wiele czasu. Pomysł przypadł do gustu obu stronom, rozmowy dodatkowo ułatwiła znajomość przedstawicieli obu klubów. – Znamy się bardzo dobrze z trenerem Kopczewskim. To bardzo zaufana i kompetentna osoba, która robi bardzo wiele dobrego dla Jagiellonii. Żółto-Czerwoni grają obecnie na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a to też ma swoje znaczenie. Liczymy na to, że trzymanie się z najlepszym klubem w regionie również nam wyjdzie na dobre – przyznaje Tochwin.

– Umowa współpracy ma na celu wymianę doświadczeń i naukę od trenerów Jagiellonii. Najlepsi zawodnicy z naszej szkółki, która teraz będzie szkoliła na potrzeby Jagiellonii będą trafiali do Białegostoku, a nasi trenerzy będą mieli okazję uczyć się od swoich kolegów po fachu. Już teraz podpisaliśmy umowy transferowe dotyczące dwóch zawodników. Są to Karol Greś i Michał Korecki, obaj trafili do zespołu juniorów młodszych Jagiellonii i mamy nadzieję, że w ten sposób zwiększą swoje szanse na zaistnienie w piłce. Falcon życzy im powodzenia – dodaje Tochwin.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Falconem Sokółka. Być może wkrótce będziemy mogli ogłosić kolejne umowy partnerskie. Jesteśmy największym klubem w regionie i chcemy to wykorzystać do pomocy mniejszym ośrodkom szkolenia. Efekty pracy z młodzieżą w Sokółce zostały już dostrzeżone i docenione przez naszych trenerów, którzy od niedawna mają możliwość współpracowania z dwoma zawodnikami z Sokółki. Liczymy na to, że w przyszłości nie tylko Falcon, ale również inne ośrodki będą mogły powiedzieć, że współpraca z Jagiellonią się opłaca, a korzyści czerpią obie strony – przyznaje z kolei Dyrektor Zarządzający Jagiellonii Białystok – Agnieszka Syczewska.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00