AktualnościCLJ: Młodzieżowe ‘Żółto-Czerwone Derby’

CLJ: Młodzieżowe ‘Żółto-Czerwone Derby’

Juniorzy starsi Jagiellonii kontynuują trzymeczowe wyjazdowe tournée w Centralnej Lidze Juniorów. Po skromnym zwycięstwie nad Motorem Lublin 2:1, drużyna Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki zagra w sobotnie południe w Kielcach z nieobliczalną Koroną.

Po dwóch wiosennych kolejkach Centralnej Ligi Juniorów w walce o dwa miejsca promowane awansem do półfinałów tych rozgrywek pozostały zaledwie trzy zespoły. Jagiellonia, która w 20 meczach zgromadziła 50 punktów, jest zdecydowanym liderem grupy wschodniej, a jedynymi drużynami, które mogą zagrozić Żółto-Czerwonym, są Legia Warszawa (45 punktów) oraz UKS SMS Łódź (44). Sobotni przeciwnik, Korona Kielce, po dobrej końcówce jesieni wskoczyła na czwarte miejsce w klasyfikacji, ale na swoim koncie ma tylko 36 ‘oczek’, więc trudno jej będzie włączyć się do walki o najwyższe cele w tym sezonie.

Najbliższe cztery kolejki powinny zadecydować o tym, czy Jagiellończycy na kilka tygodni przed końcem rundy zasadniczej będą mogli już powoli przygotowywać się do walki o mistrzostwo Polski juniorów. Po meczu w Kielcach bowiem drużynę Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki czeka wyjazd do Krakowa na starcie z siódmą w tabeli Cracovią, pojedynek w Białymstoku z ósmą Polonią Warszawa oraz szlagierowy mecz w Łodzi z trzecim UKS SMS. Jeśli po tych meczach Jaga wciąż będzie miała kilkupunktową przewagę nad rywalami, to biorąc pod uwagę terminarz ostatnich sześciu kolejek (m.in. mecze z całą czteryzespołową strefą spadkową) tylko kataklizm będzie mógł jej odebrać walkę o medale.

Jagiellończycy wiosnę rozpoczęli od efektownej wygranej na własnym boisku z GKS Bełchatów 3:0, ale przed tygodniem w Lublinie tak dobrze już nie było. Mimo to, Żółto-Czerwonym udało się wymęczyć skromne, ale bardzo ważne zwycięstwo 2:1.

Dzisiaj nie pokazaliśmy wielkiego futbolu, na szczęście proste środki okazały się skuteczne w walce o trzy punkty. Wygraliśmy dzięki charakterowi i Hubertowi Gostomskiemu, który świetnymi interwencjami wybronił nam zwycięstwo – mówił po tym meczu trener Tomasz Kulhawik.

W pierwszym meczu obu zespołów Korona okazała się jednym z zaledwie trzech zespołów (oprócz Legii i Wisły), który był w stanie odebrać punkty juniorom Jagi. Co więcej, kielczanie byli bardzo blisko wyjazdowego zwycięstwa, bowiem do 90. minuty prowadzili 1:0 po bramce Piotra Pońskiego, ale w doliczonym czasie gry wynik na 1:1 ustalił Marcin Pigiel.

Spotkanie Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok zaplanowano na godzinę 12:00. Na naszym klubowym Twitterze (@Jagiellonia1920) przeprowadzimy relację na żywo z tego pojedynku prosto z Kielc, a niedługo po zakończeniu meczu na Jagiellonia.pl pojawi się obszerna relacja pomeczowa z komentarzem trenera Kulhawika.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00