AktualnościPigiel z profesjonalnym kontraktem!

Pigiel z profesjonalnym kontraktem!

        Pochodzacy z Dąbrowy Białostockiej zawodnik Jagiellonii Białystok Marcin Pigiel podpisał z Jagiellonią Białystok pierwszy profesjonalny kontrakt. Umowa młodego Jagiellończyka obowiązywać będzie do czerwca 2019 roku. W umowie znalazła się również opcja przedłużenia o kolejny rok.

Marcin do Jagiellonii trafił w 2011 roku. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem trenerów Tomka Kulhawika i Piotrka Grzybko. W trwającym sezonie Centralnej Ligi Juniorów w grupie wschodniej w 23 spotkaniach zdobył 7 bramek. – To dla mnie rzeczywiście fajny czas. Z drużyną zmierzamy do finałów mistrzostw Polski. Czuje wsparcie trenerów, a teraz jeszcze zostałem za swoją ciężką pracę nagrodzony możliwością podpisania kontraktu z Jagiellonią. To dowód na to, że jak się ciężko pracuje, to krok po kroku można realizować swoje cele – mówi lewy obrońca drużyny juniorów starszych.

– Marzeniem każdego z naszej drużyny jest w przyszłości zagranie w pierwszym zespole, to oczywiste. Trenerzy cały czas dbają o to, żebyśmy się nie zatrzymywali i stale rozwijali, dlatego sądzę, że jeśli nie wydarzy się nic złego, to wkrótce będę mógł cieszyć się z kolejnych małych kroczków. Czy zaprowadzą mnie tam gdzie to sobie założyłem, to zobaczymy – tłumaczy Pigiel.

Pierwsza umowa obowiązywać będzie przez trzy najbliższe lata z opcją przedłużenia o dodatkowy rok. – Mam nadzieję, że to nie pierwsza i ostatnia okazja do takiej rozmowy. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Myślę, że to zmobilizuje mnie do jeszcze cięższej pracy na treningach. Przed nami naprawdę ciekawa końcówka sezonu i mocno  wierzę w to, że na koniec będziemy mieli wiele powodów do radości – zakończył utalentowany zawodnik zespołu juniorów starszych – Marcin Pigiel.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00