AktualnościSzymonowicz: Chcemy pójść za ciosem

Szymonowicz: Chcemy pójść za ciosem

– Na pewno w ostatnim meczu dobrze się to wszystko ułożyło. Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu. Dobrze, że trzy punkty zostały w Białymstoku, bo te trzy punkty były nam bardzo potrzebne. Teraz do Wrocławia jedziemy z zamiarem powtórzenia dobrego wyniku. To bardzo ważny okres w sezonie i chcemy to wykorzystać i pójść za ciosem – mówi przed jutrzejszym spotkaniem we Wrocławiu zawodnik Jagiellonii Białystok – Dawid Szymonowicz.

Dwie bramki, który pomogły zdobyć naszej drużynie szalenie istotne trzy punkty były powodem do tego, żeby wreszcie głęboko odetchnąć po ostatnich niepowodzeniach. – Tak jak już powiedziałem zwycięstwo po serii słabszych spotkań było dla nas bardzo ważne. Może nie pozwoliło nam to złapać większego oddechu, ale też na pewno wszystkim trochę ulżyło, bo sytuacja, w której się znaleźliśmy zaczęła nam ciążyć – przyznaje Szymonowicz.

Żółto-Czerwoni z wrocławską drużyną mierzyli się dokładnie dwa miesiące temu. Od tamtego czasu w Śląsku zaszło jednak kilka istotnych zmian. Ta najistotniejsza to zmiana szkoleniowca. 9 marca zespół z Wrocławia przejął Mariusz Rumak. Od tamtego dnia Śląsk nie przegrał pięciu kolejnych spotkań. Zanotował w tym czasie trzy remisy i odniósł dwa zwycięstwa. – Na pewno ostatnie wyniki Śląska są na miarę oczekiwań wszystkich zgromadzonych wokół klubu z Wrocławia. To bardzo doświadczona drużyna i te wyniki kiedyś musiały się poprawić. My jednak nie skupiamy się na tym. Wolimy patrzeć na siebie. Wolimy, żeby wszystko zależało od nas, niż od przeciwnika – przekonuje pomocnik Żółto-Czerwonych, który w ostatnim meczu z Górnikiem Łęczna wystąpił na środku obrony.

Zapytany o mocne strony i najjaśniejsze postacie drużyny Mariusza Rumaka nasz zawodnik długo się nie zastanawia. – Nie mieliśmy jeszcze przedmeczowej odprawy, ale na pewno w ostatnim czasie przed szereg zdecydowanie wysuwa się Riota Morioka. Dobrze wygląda też nowy napastnik Śląska – Bence Mervó. Tych zawodników musimy mieć szczególnie na uwadze – analizuje Dawid Szymonowicz, który najprawdopodobniej znów zagra na środku obrony u boku Gutiego.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00