AktualnościKopczewski: Kandyduję, bo chcę zmian

Kopczewski: Kandyduję, bo chcę zmian

– Na prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej kandyduje z prostej przyczyny. Chcę zmian. Chcę, aby były to widoczne zmiany. W moim odczuciu ostatnie 16 lat urzędowania prezesa Witolda Dawidowskiego, to czas nie w pełni wykorzystany. Uważam, że jesteśmy w stanie zmienić podlaską piłkę. Nadać jej nową twarz i poprawić jej wizerunek – przekonywał dziś na konferencji prasowej kandydat na prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej – Sławomir Kopczewski.

Sławomir Kopczewski to osoba doskonale znana i funkcjonująca w piłkarskim środowisku od lat. – Wydaje mi się, że znamy się doskonale. Jestem nauczycielem, trenerem, obecnie pracuje również jako Dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok, gdzie nadzoruję szkolenie dzieci i młodzieży. Przeszedłem wszystkie szczeble pracy trenerskiej na poszczególnych poziomach rozgrywkowych. Swoją przygodę z piłką zaczynałem w nieistniejącym już klubie KKS Ognisko Białystok. Następnie reprezentowałem drużyny Gwardii, Włókniarza Białystok oraz Jagiellonii. Skończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, gdzie uzyskałem tytuł trenera drugiej klasy. Następnie przyszły kolejne kluby w Białymstoku i regionie, kluby II-, III- i IV-ligowe. Pracę trenerską kończyłem jako asystent trenerów Jana Złomańczuka, Michala Probierza oraz Kamila Kieresia w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów – przedstawił się Kopczewski na początku konferencji.

– Na prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej kandyduje z prostej przyczyny. Chcę zmian. Chcę, aby były to widoczne zmiany. W moim odczuciu ostatnie 16 lat urzędowania prezesa Witolda Dawidowskiego, to czas nie w pełni wykorzystany. Uważam, że jesteśmy w stanie zmienić podlaską piłkę. Nadać jej nową twarz i poprawić jej wizerunek. Ze swojej strony mogę zagwarantować ciężką pracę, otwartość oraz dialog i to, że będę słuchać ludzi – przekonywał Kopczewski i kontynuował: – Chcę, ażeby więcej nas łączyło, niż dzieliło. W tej chwili trawią nas liczne mniejsze i większe konflikty, które przeszkadzają w funkcjonowaniu naszego sportu. Znam możliwości funkcjonowania oraz finansowania klubów amatorskich i profesjonalnych. Chcę wyciągnąć naszą piłkę z zapaści, w jakiej się obecnie znajduje. Coraz więcej klubów wycofuje się z rozgrywek. Coraz mniej klubów ma w swoich strukturach zespoły młodzieżowe. Moim zdaniem warto jest iść w tę stronę. Warto otworzyć się na współpracę z małymi klubami, które trzeba zjednoczyć. Trzeba stworzyć fundament piłki młodzieżowej, na bazie którego będzie rozwijała się piłka seniorska.

– Swój program opieram na trzech punktach. Poprawa wizerunku. Poprawa finansowania. Poprawa szkolenia. Są to trzy bardzo istotne dla mnie elementy. Uważam, że wszystkie kluby funkcjonujące w naszym związku zgadzają się z tym. Chcę, by to związek był dla klubów, a nie kluby dla związku. Pracy i poprawy wymaga wiele elementów od strony internetowej po przejrzystość finansów. Chce wprowadzić internetowy system zrządzania rozgrywkami, a także przenieść siedzibę związku, by stała się ona wizytówką naszego związku. Chce wprowadzić program naprawczy, który pomoże wyjść naszemu związkowi z kredytów. Możemy przyciągnąć sponsorów, możemy przyciągnąć firmy, które będą funkcjonować przy związku – wyjaśnia Kopczewski, który obecnie pełni funkcję Dyrektora Akademii Jagiellonii Białystok.

– Zmiany nie dojdą do skutku do momentu, kiedy wokół nas nie będzie ludzi chętnych pomóc. Którzy dysponują odpowiednią wiedzą, a przy tym są otwarci nie tylko na problemy swoich klubów, ale również problemów innych zespołów w regionie. Jestem przygotowany na spotkanie z prezesem Witoldem Dawidowskim w formie debaty. Jeśli zajdzie taka potrzeba jestem otwarty na takie spotkanie. Jeszcze raz chcę to podkreślić – nadszedł czas na zmiany – zakończył Sławomir Kopczewski.

Wybory do Podlaskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się 5 czerwca.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00