AktualnościStawiając na młodzież, czyli w prasie o Jadze

Stawiając na młodzież, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowych wydaniach prasy w kontekście Jagiellonii pada dużo odniesień do młodzieży. Ta w Jadze gra najczęściej. Ponadto trener Probierz chce rewanżu na Podbeskidziu.

Przegląd Sportowy
W Jagiellonii stawiają na młodych. – Niektóre kluby zmusza do tego sytuacja finansowa lub kontuzje bardziej doświadczonych graczy. Dla innych jest to świadoma strategia. Trend w ekstraklasie jest od kilku lat taki sam. Trenerzy coraz chętniej sięgają po juniorów i wychowanków swoich klubów. Nie jest to jednak jeszcze reguła. Najwięcej minut gry młodzież dostaje w Jagiellonii, Zagłębiu, Lechu i Pogoni. – Nie ma co ukrywać, w naszym przypadku jednym z bardziej decydujących aspektów był ten finansowy. Jeszcze zanim trafiłem drugi raz do Białegostoku, miałem spotkanie z właścicielami, na którym ustaliliśmy, że będziemy stawiać na młodych zawodników, bo są tańsi i można na nich więcej zarobić – mówi trener Jagi Michał Probierz. (…) Sama chęć dania szansy młodym to nie wszystko. Juniorzy muszą mieć odpowiednie umiejętności i cechy charakteru, które szybko pozwolą im zaistnieć w dorosłej piłce. Wtedy utalentowany zawodnik szybko staje się ważnym ogniwem zespołu, a z czasem jego kluczową postacią. Dobrymi przykładami są Karol Linetty (rocznik 1995), Dawid Kownacki (1997) z Lecha, Bartłomiej Drągowski (1997) z Jagiellonii czy Bartosz Kapustka (1996) z Cracovii.

Grzelczak w słabszej formie. – Piotr Grzelczak nie jest kontuzjowany. Nie zagrał przeciwko Górnikowi Zabrze, bo był w słabej formie.

Kurier Poranny
Zrewanżować się Podbeskidziu. – W niedzielę żółto-czerwoni zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To okazja, by zmazać plamę. 4 kwietnia jagiellończycy przegrali u siebie z Góralami 0:3, po najdziwniejszym spotkaniu sezonu. Rywale oddali zaledwie dwa celne strzały, w tym jeden z rzutu karnego, a zwyciężyli 3:0, bo do własnej siatki trafiali białostoccy obrońcy – Guti i Marek Wasiluk. – Jeśli miałbym wskazać jakie spotkanie, które zadecydowało o tym, że nie ma nas w grupie mistrzowskiej, jest to właśnie mecz z Podbeskidziem – zaznacza trener białostockiego zespołu Michał Probierz. – Tego już jednak nie cofniemy, ale możemy wziąć rewanż – dodaje.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00