AktualnościLMJM: Remis na boisku lidera

LMJM: Remis na boisku lidera

Juniorzy młodsi Jagiellonii zremisowali na wyjeździe z UKS SMS Łódź 0:0 w meczu 7. kolejki Ligi Makroregionalnej.

– Było naprawdę ciężko. Kiedy graliśmy ze Stomilem, to wydawało się, że cięższego meczu już nie będzie, bo rywal bardzo górował nad nami warunkami fizycznymi. A jak zobaczyliśmy piłkarzy UKS SMS, to musieliśmy zmienić zdanie – opowiadał trener Jagiellończyków, Samuel Tomar.

– Nie przestraszyliśmy się rywala i jechaliśmy do Łodzi po zwycięstwo, bo wiedzieliśmy, że umiemy kontrę wyprowadzić i tak rzeczywiście było, bo wyprowadziliśmy cztery kontrataki, przy których brakowało tylko dobrego ostatniego podania. Zderzyliśmy się jednak ze ścianą, bo dawno nie grałem przeciwko tak zbudowanym fizycznie przeciwnikom. Mimo to graliśmy bardzo uważnie i odpowiedzialnie w defensywie, a naszym bohaterem został Mateusz Zimnicki, który wyjął cztery takie piłki, że rywalom opadały ręce, a zgromadzeni na trybunach kibice już praktycznie świętowali gola. Jego postawa była naprawdę znakomita. Cała defensywa też spisała się dobrze, mimo że musieliśmy się bronić praktycznie przez 90% spotkania. Sporym osiągnięciem jest nie przegrać w takim meczu i to nam się udało – mówił.

– Oprócz dobrej postawy bramkarza mieliśmy też trochę szczęścia, bo na dziesięć minut przed końcem rywal przestrzelił karnego. Cały zespół zasługuje na słowa uznania, bo nie mogliśmy zagrać z tym przeciwnikiem otwartej piłki i musieliśmy się nastawić na obronę. Chłopcy w swoim życiu jeszcze takiego meczu nie grali. Teraz jedziemy na obiad, a oni praktycznie śpią w autokarze. Tak wiele wysiłku kosztowało ich to spotkanie. Jak by nie było, UKS SMS do dzisiejszego spotkania miał na swoim koncie komplet zwycięstw, co nie jest dziełem przypadku. A ja wiem, że z meczu na mecz robimy postępy, a przewaga przeciwników wynikała tylko z ich przewagi fizycznej. To byli młodzi gladiatorzy. Taki mecz był dla drużyny ogromnym doświadczeniem – zakończył szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

LMJM: UKS SMS Łódź – Jagiellonia Białystok 0:0

Jagiellonia: Zimnicki – Huczko, Zysik, Gołaszewski, Głębocki – Woźniel, Borowik – Romanowicz (41′ Przemielewski), Sławiński (50’ Stachurski), Mikołajczyk (79′ Roszkowski) – Konon (80′ Korecki).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00