AktualnościGrzyb: Każdy mecz jest inny

Grzyb: Każdy mecz jest inny

        – Przede wszystkim cieszę się, że potrafiliśmy podnosić się w ostatnim meczu, gdy rywal zdobywał bramki. To rzeczywiście przypominało mecze z poprzedniego sezonu. Chciałbym, żeby to było systematyczną grą z naszej strony, a nie tylko jednorazowymi wyskokami – mówi kapitan Żółto-Czerwonych – Rafał Grzyb.

– Mamy przed sobą jeszcze trzy ciężkie mecze, w których musimy jeszcze kilka punktów zdobyć aby utrzymanie było już zapewnione matematycznie. Nie ma co ukrywać, że przed nami ciężki pojedynek w Krakowie. Na pewno po ostatnim meczu, po którym mamy niemiłe wspomnienia, teraz przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnikiem nieco osłabionym. Z powodu kartek nie zagra ani Arkadiusz Głowacki, ani Boban Jović. Obecnie obaj są podstawowymi zawodnikami, stąd ich nieobecność może nam w pewien sposób pomóc. Z drugiej strony w ich miejscu pojawią się piłkarze, którzy również będą chcieli dobrze wypaść. Więc ciężko jest przewidywać, jak potoczy się nadchodzące spotkanie – tłumaczy pomocnik Jagiellonii.

Zdaniem kapitana Jagi, wyniki poprzednich dwóch spotkań z Wisłą w tym sezonie nie będą miały znaczenia w piątkowy wieczór. – Każdy mecz jest zupełnie inny. Spotkanie, które będziemy rozgrywali w piątek będzie z pewnością inne, niż poprzednie. Nie ukrywamy, że liczymy na to, że tym razem wynik będzie dla nas o wiele korzystniejszy i przywieziemy z Krakowa jakieś punkty – przekonuje doświadczony zawodnik Żółto-Czerwonych.

– Rzeczywiście w pierwszej połowie Wisła miała problemy. Później, gdy na boisku pojawili się Brożek i Boguski jej gra wyglądała już zdecydowanie lepiej. To krakowianie mieli inicjatywę, ale Korona mądrze się broniła. Wisła jest nieobliczalną drużyną. Początek mieli bardzo dobry. Ostatnio jednak nie wiedzie im się już tak fantastycznie. Wisła jednak wciąż potrzebuje swoich punktów, żeby osiągnąć dziewiąte miejsce, które jest dla nich absolutnym minimum w grupie spadkowej. Mecz z pewnością nie będzie należał do łatwych – analizuje Rafał Grzyb.

Jakie są mocne i słabe strony piątkowego przeciwnika Żółto-Czerwonych? – Sądzę, że Wisła to szczególnie dobrze rozumiejący się zawodnicy w przedniej formacji. W defensywie mają kilka luk. Nie ma takiego kolektywu, jak powinien być. Pokazał to mecz z Koroną, kiedy Wisła popełniała proste, szkolne błędy. Liczymy na to, że w meczu z nami również takie im się będą przytrafiały – mówi kapitan naszego zespołu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00