AktualnościJagiellonia utrzymała się w Ekstraklasie!

Jagiellonia utrzymała się w Ekstraklasie!

Po sobotnich meczach 35. kolejki Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok jest już pewna pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon!

Po rozegraniu wszystkich meczów grupy B zaplanowanych na ten weekend (Podbeskidzie – Korona 1:1, Śląsk – Termalica 2:1, Górnik Ł. – Górnik Z. 0:0), okazuje się, że nawet piątkowa porażka Jagiellonii z Wisłą Kraków (0:1), która zepchnęła nasz zespół na dwunaste miejsce w tabeli nie przeszkodziła w zapewnieniu sobie już teraz utrzymania w Ekstraklasie.

Sytuacja w tabeli wygląda obecnie następująco:

12 – Jagiellonia – 25
13 – Termalica – 22
14 – Górnik Łęczna – 21
15 – Górnik Zabrze – 21
16 – Podbeskidzie – 20

Jako że tylko Podbeskidzie było po rundzie zasadniczej przed Jagiellonią, potrzebuje ono do wyprzedzenia Jagiellonii pięciu punktów, podobnie jak Górnik Zabrze i Górnik Łęczna. Termalica potrzebuje z kolei czterech ‘oczek’, aby znaleźć się przed naszym zespołem.

Podsumowując, w dwóch ostatnich meczach Podbeskidzie, Górnik Zabrze i Górnik Łęczna potrzebowałyby dwóch zwycięstw do wyprzedzenia Jagi, a Termalica zwycięstwa i remisu.

Scenariusz, żeby wszystkie zespoły wyprzedziły Jagiellonię, jest jednak niemożliwy. Wszystko dlatego, że w 36. kolejce dojdzie do spotkania Górnika Łęczna z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a w kolejnej serii spotkań Termalica Bruk-Bet Nieciecza zmierzy się z Górnikiem Zabrze. To oznacza, że w tych meczach przynajmniej dwie drużyny stracą punkty – czyli przynajmniej dwie drużyny znajdą się w końcowej tabeli za Jagiellonią, nawet gdy ta w dwóch ostatnich spotkaniach nie zdobędzie ani oczka.

Krótko mówiąc, już teraz możemy zaprosić na sezon 2016/17 Ekstraklasy z udziałem Jagiellonii Białystok! Będzie to już dziesiąty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej od czasu powrotu do Ekstraklasy naszego klubu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00