AktualnościLMJM: Derbowy rewanż

LMJM: Derbowy rewanż

Notujący serię pięciu meczów bez porażki juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok w sobotę rozegrają Derby Białegostoku. Podopieczni Samuela Tomara i Jakuba Kozioła w 10. kolejce Ligi Makroregionalnej zmierzą się z MOSP-em Białystok.

Po czterech porażkach na inaugurację rozgrywek, nasi juniorzy młodsi, będący rok młodsi od pozostałych drużyn, w kolejnych pięciu meczach ani razu nie dali się pokonać swoim rywalom. Zwycięstwo z Wartą Sieradz oraz kolejne remisy ze Stomilem Olsztyn, UKS SMS Łódź, Olimpią Elbląg oraz Zniczem Pruszków potwierdzają systematyczne postępy w grze Żółto-Czerwonych.

– Pięć meczów bez porażki to fajny wynik, więc wracamy w dobrych humorach. Tym bardziej, że z meczu na mecz w naszej grze jest coraz więcej dobrych momentów nie tylko w defensywie, ale też w ofensywie. W tej lidze nie jest łatwo o jakiekolwiek punkty, a tym bardziej na wyjeździe – mówił po ostatnim meczu ligowym swojej drużyny ze Zniczem trener Samuel Tomar.

Żeby dobrych wyników było mało, to Żółto-Czerwoni w weekend bardzo dobrze spisali się w turnieju na Litwie, gdzie zajęli trzecie miejsce, w walce o podium pokonując rówieśników z angielskiego Birmingham City aż 3:0. Nie ulega więc wątpliwości, że nasi juniorzy młodsi do derbowego pojedynku przystąpią w bardzo dobrych nastrojach i będą chcieli zrewanżować się MOSP-owi za dwie porażki w tym sezonie. Jeszcze w Lidze Wojewódzkiej Jagiellończycy przegrali 0:4, a w poprzedniej rundzie Ligi Makroregionalnej ulegli minimalnie 1:2 po meczu, w którym trener Tomar miał ogromne pretensje do pracy sędziego.

Oba białostockie zespoły znajdują się obecnie na siódmym i ósmym miejscu w tabeli. Oba mają na swoim koncie po siedem punktów, ale z racji zwycięstwa w pierwszym bezpośrednim pojedynku wyżej sklasyfikowany jest MOSP. Zwycięzca sobotniej konfrontacji będzie mógł przynajmniej na kilka godzin awansować na szóste miejsce w ligowej klasyfikacji.

Spotkanie 10. kolejki Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych pomiędzy Jagiellonią Białystok a MOSP-em Białystok zostanie rozegrane w sobotę na boisku MOSP-u przy ulicy Świętokrzyskiej. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 11:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00