AktualnościO pucharze i rezerwach, czyli w prasie o Jadze

O pucharze i rezerwach, czyli w prasie o Jadze

Sześć lat po Pucharze Polski oraz trudna sytuacja rezerw – te dwa tematy dominują w poniedziałkowym przeglądzie prasy.

Szósta rocznica wielkiego sukcesu. – Po przeciętnych rozgrywkach, które mamy za sobą, ku pokrzepieniu serc warto przypomnieć, jak Jagiellonia Białystok zdobywała Puchar Polski w sezonie 2009/10. Od pamiętnego finału w Bydgoszczy, gdzie drużyna Michała Probierza pokonała 1:0 Pogoń Szczecin wczoraj minęło sześć lat. Niektóre drużyny po trofea sięgają w cuglach, miażdżąc kolejnych przeciwników. Jagiellonia po największy w historii klubu sukces – zdobycie Pucharu Polski – kroczyła po wyboistej ścieżce, a prawie każde spotkanie było pełne dramaturgii.

Gazeta Współczesna
Trzecia liga coraz dalej. – Twierdza Grajewo nadal nie zdobyta. Grajewskie Wilki bez większego trudu pokonały Jagiellonię II Białystok. W rundzie wiosennej, Warmia na własnym boisku jeszcze nie przegrała, jeden mecz zremisowała, a sześć wygrała. Wilki rozpoczęły od zdecydowanych ataków. Efekt – już w 20. minucie prowadziły 2:0 o dwóch główkach Rafała Kozikow-skiego. Młodzież Jagi co prawda starała się, ale jej ataki były mało dynamiczne. Strzały Damiana Grabowskiego i Macieja Kondrackiego z łatwością wyłapywał Krzysztof Gieniusz. W 39 minucie błąd obrony gości wykorzystał wszędobylski Tomasz Dzierzgowski.

Gazeta Wyborcza
Trudne zadanie rezerw. – Rezerwy Jagiellonii uległy w wyjazdowym spotkaniu Warmii Grajewo 3:0. Po tej porażce białostoczanie są bardzo daleko od pozostania na poziomie trzeciej ligi, po reformie rozgrywek. W podlaskich derbach III ligi górą okazała się Warmia Grajewo, dla której było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Białostoczanie natomiast notują serię trzech porażek. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły przed przerwą.