AktualnościLMJM: Warta lepsza od Jagi

LMJM: Warta lepsza od Jagi

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok przegrali na wyjeździe z Wartą Sieradz 1:2 w meczu 13. kolejki Ligi Makroregionalnej. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił w tym spotkaniu Jan Zysik.

– W pierwszej połowie decydującą rolę grały rzuty rożne. W ten sposób straciliśmy gola w 3. minucie gry, a także doprowadziliśmy do wyrównania w 25. minucie za sprawą Janka Zysika – opowiadał trener Jagiellończyków, Samuel Tomar.  – Decydująca bramka padła w 58. minucie spotkania. Gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę i strzelili zwycięskiego gola.

– Po raz kolejny rozegraliśmy dobre spotkanie i nie zasłużyliśmy na porażkę. Praktycznie przez cały czas mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Na samym początku spotkania przytrafiła nam się chwila dekoncentracji, przez co szybko straciliśmy gola. Dzisiaj mieliśmy całkiem sporą siłę uderzenia, ale po kontuzji naszego lidera Bartka Borowika nasze akcje trochę straciły dynamikę. Szkoda, bo mogliśmy wygrać ten mecz. Mieliśmy chociażby piękną akcję Stachurskiego z Roszkowskim, która zakończyła się uderzeniem w bramkarza. Mieliśmy kilka takich ataków, po których można było bić brawo. Pokazaliśmy charakter, walczyliśmy do końca, ale ostatecznie zabrakło trochę szczęścia i umiejętności – podsumowywał opiekun Żółto-Czerwonych.

– Mimo wszystko jestem zbudowany postawą chłopaków. W pierwszej rundzie wygraliśmy z Wartą 2:0, ale przewagę wtedy mieli rywale. Dziś było odwrotnie – to my przeważaliśmy, ale ostatecznie przegraliśmy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo te mecze były dla nas wielkim bagażem doświadczeń. Teraz musimy się zregenerować, zagrać dobry futbol w sobotę przeciwko liderowi i osiągnąć jak najlepszy wynik – zakończył trener Tomar.

LMJM: Warta Sieradz – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1)

Bramki: ? 3’, ? 58’  – Zysik 25’

Jagiellonia: Greś – Głębocki, Gołaszewski, Zysik, Huczko (64’ Ruszczyk) – Roszkowski (55’ Romanowicz), Woźniel, Borowik (50’ Sławiński), Przemielewski (50’ Nikołajuk) – Stachurski (58’ Korecki) – Konon

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00