AktualnościIII liga: Być albo nie być

III liga: Być albo nie być

W sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka III ligi. Walczące o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym rezerwy Jagiellonii zmierzą się na wyjeździe z GKS Wikielec.

Sytuacja Żółto-Czerwonych w tabeli jest dość klarowna. Drużyna Dariusza Bayera, aby osiągnąć siódme miejsce, musi wywalczyć w Wikielcu lepszy wynik niż Concordia Elbląg w meczu wyjazdowym z Huraganem Morąg. W przeciwnym razie to elblążanie będą zdecydowanie bliżej utrzymania. W dodatku Jagiellończycy nie są wciąż pewni ósmego miejsca. Aby mieć pewność, że nie wyprzedzi ich Wissa Szczuczyn (gra u siebie ze słabym Startem Działdowo), Żółto-Czerwoni muszą zdobyć przynajmniej jeden punkt.

– Jest ciężko – końcówka sezonu, mamy ograniczone pole manewru, część chłopaków gra też z urazami. Trzeba jednak zacisnąć zęby i grać dalej. Chcemy do końca zrobić swoje, a co będzie po ostatnim meczu, to zobaczymy. My musimy wygrywać, więc nie skupiamy się na tym, co się dzieje w innych spotkaniach. Tak jak dziś chcieliśmy za wszelką cenę wygrać ostatni mecz przed własną publicznością, tak też chcemy zakończyć sezon zwycięstwem w Wikielcu – mówił po wysokiej wygranej nad Granicą trener Dariusz Bayer.

Żeby tego było mało, wciąż nie wiadomo, ile zespołów ostatecznie utrzyma się w III lidze. Na razie pewnych miejsca w kolejnym sezonie jest sześć pierwszych zespołów. Siódmy zespół będzie mógł świętować wtedy, jak liga zostanie oficjalnie powiększona do 18 zespołów w przyszłym sezonie (ta decyzja jest ponoć bardzo bliska) lub jeśli Olimpia Elbląg wygra baraże o II ligę z Motorem Lublin. Jeśli oba te warunki zostaną spełnione, to nawet ósma lokata pozwoli na utrzymanie na trzecioligowym poziomie.

Zespół GKS Wikielec w trzecioligowej tabeli zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem 42 punktów i jest już pogodzony ze spadkiem do IV ligi. Liderem tego zespołu jest były zawodnik Jagiellonii, który awansował z nią do Ekstraklasy w 2007 roku, Remigiusz Sobociński. Doświadczony 42-letni snajper zdobył w tym sezonie 15 goli.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów, Jagiellonia pokonała GKS 3:1. Dwa gole dla Jagi strzelił wówczas Łukasz Sekulski, jednego dołożył Emil Gajko, a jedyne trafienie dla gości zaliczył nie kto inny, jak Remigiusz Sobociński.

Sobotnie spotkanie 34. kolejki III ligi GKS Wikielec – Jagiellonia II Białystok, podobnie jak pozostałe mecze tej serii gier, rozpocznie się o godzinie 16:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00