AktualnościLMJM: Na koniec z liderem

LMJM: Na koniec z liderem

W sobotę juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok zakończą rozgrywki Ligi Makroregionalnej. Podopieczni Samuela Tomara i Jakuba Kozioła podejmą na stadionie w Juchnowcu Dolnym drużynę UKS SMS Łódź.

To już ostatnia kolejka tegorocznej Ligi Makroregionalnej. Pewne jest, że do turnieju finałowego z grupy A awansuje zespół UKS SMS Łódź, ale juniorzy Jagiellonii wciąż zamierzają powalczyć o szóste miejsce, które jest w ich zasięgu. Aby tak się stało, podopieczni Samuela Tomara muszą sprawić niespodziankę i w sobotę ograć łodzian.

– Z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo te mecze były dla nas wielkim bagażem doświadczeń. Teraz musimy się zregenerować, zagrać dobry futbol w sobotę przeciwko liderowi i osiągnąć jak najlepszy wynik – mówił po środowej porażce z Wartą Sieradz trener Tomar.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów rozegranym w Łodzi padł remis 0:0. Ten mecz był jednak dla Żółto-Czerwonych niezwykle ciężki. – Cały zespół zasługuje na słowa uznania, bo nie mogliśmy zagrać z tym przeciwnikiem otwartej piłki i musieliśmy się nastawić na obronę. Chłopcy w swoim życiu jeszcze takiego meczu nie grali. Teraz jedziemy na obiad, a oni praktycznie śpią w autokarze. Tak wiele wysiłku kosztowało ich to spotkanie. To byli młodzi gladiatorzy. Taki mecz był dla drużyny ogromnym doświadczeniem – opowiadał wówczas opiekun młodych Jagiellończyków.

Spotkanie 14. kolejki Ligi Makroregionalnej Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Juchnowcu Dolnym.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00