AktualnościKrajobraz po turnieju, czyli w prasie o Jadze

Krajobraz po turnieju, czyli w prasie o Jadze

Jaga Cup, nowy prezes w Podlaskim ZPN oraz występ Fedora Cernycha – oto krótkie podsumowanie dzisiejszego przeglądu prasy.

Kurier Poranny
Jaga Cup za nami. – Na murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku zagrała drużyna ze Szkocji, duńska drużyna Averta Kopenhaga, białoruski zespół FK Mińsk oraz ukraiński FK Kowel. Do Białegostoku przyjechały również drużyny z całej Polski, m.in. GKS Bełchatów, Polonia Warszawa, Znicz Pruszków, Cracovia, Arka Gdynia i Lechia Gdańsk. Nie zabrakło również akademii, które w ostatnim czasie podpisały umowy partnerskie z Jagiellonią, czyli BKS Lublin i Falcon Sokółka. – Stadion Miejskie w Białymstoku zapewnia doskonałe warunki do gry w piłkę nożną zarówno profesjonalistom, jak i młodym talentom. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze Białystok jest organizatorem coraz większych imprez sportowych, takich jak np. Jaga Cup 2016 – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Gazeta Wyborcza
Cernych z występem przeciwko Polsce. – W podstawowym składzie reprezentacji Litwy zagrał Fedor Cernych. Piłkarz Jagiellonii już w pierwszej minucie mógł zaliczyć asystę. Arvydas Novikovas przegrał jednak pojedynek sam na sam z Łukaszem Fabiańskim. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się bezbramkowym remisem, a Cernych przebywał na murawie do 50 minuty.

Celtic wygrał Jaga Cup. – W niedzielnym finale triumfowała drużyna Celticu Glasgow. Zespół ze Szkocji w decydującym pojedynku pokonał 6:0 Wigry Suwałki. Trzecie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok, która w starciu o brąz wygrała 1:0 z FK Mińsk.

Kopczewski nowym prezesem Podlaskiego ZPN. – Witold Dawidowski przegrał w niedzielę wybory na prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Nowym został Sławomir Kopczewski. (…) Samo głosowanie przebiegało już bez problemów. Wyniki były następujące: 91 osób poparło Sławomira Kopczewskiego, 35 głosów otrzymał Witold Dawidowski. To oznacza, że po 16 latach doszło do zmiany na stanowisku prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. – Dziękuję wszystkim za poparcie, za zaufanie – mówił z kolei nowy prezes. – Obiecuję transparentność, otwartość i pomoc bez względu na to, czy ktoś na mnie głosował, czy nie. Obiecuję, że będę współpracował ze wszystkimi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00