AktualnościOlszewski z nowym kontraktem!

Olszewski z nowym kontraktem!

17-letni obrońca Jagiellonii Białystok, Paweł Olszewski, w piątek podpisał nową trzyletnią umowę z naszym Klubem.

Młodzieżowy reprezentant Polski, który przybył do Białegostoku przed rokiem z FC Academy Wrocław, w zakończonym sezonie 2015/16 był jednym z ważniejszych graczy drużyny naszych juniorów starszych, którzy zakwalifikowali się do półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Na co dzień jednak Olszewski trenował z pierwszym zespołem Michała Probierza, zimą pojechał na zgrupowanie do Turcji, a w ostatniej kolejce ligowej zdążył zadebiutować w Ekstraklasie. I choć w starciu z Koroną w Kielcach obejrzał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę, to biorąc pod uwagę, że drugie napomnienie było niesłuszne, rozegrał przeciwko Złocisto-Krwistym naprawdę dobre zawody.

– Nie spodziewałem się, że ten sezon się tak dla mnie potoczy, natomiast przychodząc do Jagiellonii stawiałem sobie wysokie cele, bo chciałem jak najszybciej dołączyć do pierwszego zespołu i to mi się udało. Później pojechałem na zgrupowanie do Turcji, a na koniec sezonu zadebiutowałem w ekstraklasie, dlatego mogę powiedzieć że ten sezon był dla mnie bardzo udany. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie mistrzostwa Polski z juniorami – opowiadał 17-letni utalentowany piłkarz Jagi.

W piątek Paweł Olszewski podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Jagiellonią, który związał go z białostockim klubem do końca sezonu 2018/19. Warto dodać, że międzynarodowe przepisy zabraniają podpisywania dłuższych umów z zawodnikiem, który jeszcze nie skończył 18 lat.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogłem podpisać nową umowę z Jagiellonią. Ten rok pokazał, że dobrze zrobiłem, przychodząc do Białegostoku. Mam tutaj odpowiednie warunki do rozwoju, dlatego zdecydowałem się podpisać 3-letni kontrakt. Mam nadzieję, że następny rok będzie dla mnie jeszcze lepszy – mówił Olszewski po złożeniu podpisu na nowej umowie.

Celem młodzieżowego reprezentanta Polski jest teraz walka z Łukaszem Burligą o miejsce w wyjściowym zestawieniu Żółto-Czerwonych. – Po to trenuję żeby walczyć o miejsce w pierwszym składzie, więc to też jest na pewno mój cel na przyszły sezon. Najważniejsze jednak, żeby omijały mnie kontuzje, a wtedy na pewno będziemy zdrowo rywalizować – tłumaczył.

Tuż przed rewanżowym półfinałem Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią, Olszewski spotkał się z młodymi piłkarzami FC Academy Wrocław – klubu, z którego trafił do Jagiellonii – którzy przyjechali do Białegostoku na turniej Jaga Cup. Co ciekawe, młodzi zawodnicy z Wrocławia uważają młodego zawodnika Jagi i jego rozwijającą się karierę za wzór do naśladowania.

– Rzeczywiście, spotkałem się z chłopcami dzień przed turniejem na Rynku Kościuszki, a następnego dnia oglądałem ich mecze na Stadionie Miejskim. Miło było się z nimi zobaczyć w Białymstoku – zakończył Olszewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00